Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, hogy magától...

Van olyan, hogy magától elapad a tej?

Figyelt kérdés
Kizárólag szoptatom a babámat, most töltötte a 6 hetet. Eddig kb fél óra-40 perc volt egy szopi, és utána bekómált, olyan volt, mint aki beszívott. Szépen is gyarapodott, már 4,5 kg. Ezen a héten ez a kajakóma kezdett elmaradni, mára odáig jutottunk, hogy másfél órás, 2 cicis szopizás után is sír, tömi a kezét a szájába. Mindent próbáltam, sokat iszom, pihenek, stb, de egyre rosszabb. Próbálok kitartani, tényleg szinte egész nap cicin van. Egyébként pisi, kaki ugyanannyi van, mint eddig. Mitől lehet ez, mit próbáljak még, mikor engedjem el?
2022. máj. 20. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
6 hetes növekedési ugrás?
2022. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű növekedesi ugrás, olvass utána :)

Nem kell tenned ezeken kívül semmit, hagyd cicizni amennyit csak szeretne, ezzel serkenti a melledet, hogy több tejet termeljen, néhány nap és alkalmazkodni fog hozzá, több terjed lesz és elmulik az egész napos szoptatas

2022. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*tejed
2022. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod gyorsítani, akkor fejni kell szoptatás után.

Ha nincs tej, akkor is.

Minél tovább.

Vagy szólj a férjednek, hogy segítsen.

2022. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megpróbáltam fejni, de nem jön belőle semmi :(

Ezért is vagyok bizonytalan, hogy van-e egyáltalán tejem...

2022. máj. 21. 02:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondtam: FEJD TOVÁBB!

A fejés serkenti a tejtermelést.

Csak óvatosan, ne sérüljön meg.

A másik, ami segíthet, a gyereksírás.

2022. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mell fejése, bimbó ingerlése segíti a prolaktin hormon termelődését, és attól lesz több a tejed. Szóval ha a baba szívogatja a cicit, akkor is ha már nem jön a tej, akkor pár napon belül több lesz. Fejés dettó.


Persze, létezik, hogy csak úgy elapad, de valószínűleg nem erről van szó. Esetleg most jön meg a mensid, és ezért átmenetileg visszaesett a tejtermelés, ez nem olyan ritka. De akkor helyre fog állni.

2022. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!