Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám tápszeres, mert nem...

Babám tápszeres, mert nem lövellt be a tejem. De van egy minimális,10-20 ml-t le tudok fejni. Elképzelhető, hogy kézi mellszívóval több jönne?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni, de nem tudom, érdemes-e. Elektromosat azért nem szeretnék, mert ha nem válik be, nem akarok annyi pénzt kidobni. Kisfiam 4 hetes.
2008. dec. 19. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Tedd mellre minél többször a babát! Ő tudja a lehatékonyabban kiszopizni a tejet. Ráadásul beindítja a tejleadó reflexet, szopi közben termelődik a tejcsi leginkább. Ha elég kitartó vagy, meg fog jönni az a tej és akár teljesen el is hagyhatjátok a tápszert.
2008. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, mert ehelyett inkább a babát kellene gyakran mellre tenni hogy mindig kiváltódjon a tejleadó reflex, ami fejéskor nem mindig sikerül. Megpróbálhatod de ha sokat szívod a mellszívóval a melledet bedagadhat a mellbimbód és az nagyon tud fájni.

Egyébként nálam sem jelent meg a tejbelövelés szülés után a kicsim 30 gr-nál nem evett többet a kórházban, tápszer recepttel jöttünk haza, de nem adtam tápszert. Szoptattam éjjel-nappal óránként, váltott mellből, megettem 2 doboz More Milk Pluszt és minden egyre jobban ment. A babám 6 hónapos koráig csak szopott, most 8 hónapos, imád szopizni és persze mostmár kíváncsian falatozik és gyümölcsözik.

Ha mégis veszel kézi mellszívót az Avent-et nagyon dícsérik.

2008. dec. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat van mellem a fiam, szeret szopizni nagyon, még így is hogy alig van tejcsi benne.
2008. dec. 19. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég egyéni, hogy ki mivel tud fejni. Saját példámból kiindulva: én kézzel szinte egyáltalán nem tudok, ugyanis nagyon kevés tejem van. Én úgy vettem észre, hogy kézzel akkor jó fejni, ha lövell a tejci a ciciből, sajnos nekem ilyen nagyon ritkán van, jobb esetben is csak erősen csepeg. Nah, hát ilyen csepegéssel belefejni egy edénykébe úgy, hogy a tej fele ne az ujjamon folyjon le lehetetlenség. Legalábbis nekem.

Nekem Medela Mini elektromos mellszívóm van, ezzel egész jól megy a fejés, már annyira megszoktam, hogy a tejadó reflex is beindul fejéstől is. Most ajánlottak fel kölcsönbe egy aventes kézit, még nem ért ide, de nagyon dicsérik, szerintem érdemes a kézit is megpróbálni. Én is megnézem hogy milyen, fizikailag elvileg fárasztóbb, több időbe telik kézivel fejni, de azt mondják, hogy hatékonyabb lehet, mint az elektromos.

A tejbeindítós témáról: tényleg ne add fel, de én azért arra sem buzdítalak, hogy hagyd el a tápot egyből, ha tényleg ennyire kevés tejed van. És persze kitartás, ne frusztráld magad emiatt, gondolj arra, hogy te mindent megteszel.

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te. Nekem tíz nap után kezdett megindulgatni a tejem hormonális probléma miatt. Addig is a babám egész nap cicin lógott, addig, amíg nem üvöltött az éhségtől, tulajdonképpen a hatékony táplálkozását csak a tápszer töltötte ki. Azzal a néhány csepp előtejjel, ami akkor volt egyáltalán nem lakott jól. Ha nem a baba volt a mellemen, akkor meg éppen fejtem és az összes házi tejszaporító praktikát bevetettem, ettem, ittam, szedtem mindent, amit javasolnak. Meg ezzel együtt egy csomó pénzt is kidobtam az ablakon. Szedem a More Milket is, de nekem nem segít, már csak azért szedem be az összeset, hogy ne menjen kárba, annyira nem volt olcsó, hogy raktározzam. De egy durva hasmenéses napon kívül nem értem el vele semmit.

10 nap után volt már valamennyi tejem ugye, de a babám addigra szinte cici-gyűlölő lett, gondolom megunta azt, hogy folyamatosan feleslegesen szopik a mellből, amikor az üvegből egyből jön a kajcsi. Komfortszopik vannak, azt szereti, de csak akkor, amikor nem a táplálkozás a cél. Szóval én fejéssel tartom fent a tejem és azt adom neki üvegből, közel két hét alatt annyit értem el, hogy átlagosan 40-70 ml tejet tudok adni a babámnak minden étkezésnél és a tápszer csak ehhez kell pótlásnak.

Az esélytelek nyugalmával vágtam neki a szoptatásnak, mert néhány doki azt mondta, hogy valszeg egyáltalán nem is lesz tejem a hormonális dolgok miatt, de látod, csodák vannak. Azt azért hozzáteszem, hogy néhányan (élőben és még ezen az oldalon is) így is belém kötnek és bántanak a fejés, az üvegből etetés, a póttápozás miatt és már legalább ötvenszer meghallgattam az "Aki akar tud szoptatni" bölcsességet.

Szóval kitartás és sok sikert kívánok neked és azt javaslom, hogy ha anyagilag belefér, akkor a kézi mellszívóra ruházz be, próbáld meg, maximum eladod, ha mégsem jön be. Licitálós oldalakon találsz rá vevőt, az én elektromosommal is ez fog történni ha már nem lesz rá szükségem.

2008. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is küzdök a mellszívókkal rendesen. nekem egész jól bevált ehhez a kis tejhez, amit le tudok fejni, a gyógyszertárban kapható 1200.- os régi, hagyományos mellszívó. egy próbát megér és nem is drága! sok sikert, egy szintén szenvedő anyuka.
2008. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!