Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl sok folyadék fogyasztás...

Túl sok folyadék fogyasztás miért van káros hatással a szoptatásra? Egyáltalán mi a túl sok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt még nem hallottam.Honnan szeded?

2gyerekes anyuka.

2010. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom már hol hallottam,de így tudom.Az is lehet,hogy nem így van,azért is kérdezem.
2010. szept. 20. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a túl sok? Tartósítószeres, színezékes löttyökbő már a 2deci is sok,de egyébként napi több litert is megihatsz,legalább kevesebb méreganyag halmozódik fel a szervezetedben, jobb lesz az anyagcseréd. ha erre gondolsz a tejed attól nem lesz "hígabb" ugyanolyan jó minőségű marad. Nem kell mindennek bedőlni.
2010. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

FElborítja a folyadékháztartást, és lassabban/kevesebb anyatejet termel a szervezet.

Az a túl sok, amit már nem kívánsz, csak azért iszod, mert "szoptatás alatt sokat kell inni". A napi 2-3 liter nagyjából megfelelő, de 4-5 litert meginni már nem ajánlott (most nem a nyári 40°C-ról van szó)

2010. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapelv, hogy a szoptatás normális, természetes folyamat, ezért nem teremthet olyan helyzetet, amikor nem jut idő táplálkozásra, fürdésre és hasonlókra. Nagyon jó útmutató a szervezet tápanyag- és folyadékigényére az éhség és a szomjúság. Nem kell kettő helyett enni, és nem kell többet inni, mint amennyit tényleg megkívánunk. Bizonyos bonyolult hormonális folyamatok miatt a túl kevés és a túl sok folyadék fogyasztása egyaránt csökkentheti a tejtermelést. Jobb a szervezet jelzéseire hallgatni. Ez természetesen nem vonatkozik azokra a kismamákra, akik különleges állapotuk (cukorbetegség, felszívódási zavar, anyagcsere-betegség, anorexia, illetve bulímia) miatt dietetikus vagy más szakorvos segítségére szorulnak napi étrendjük és étkezési szokásaik kialakításában. [link]
2010. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az a sok, amit erővel iszol.

Én alig ittam világ életemben, izgultam hogy majd odafigyeljek és rendesen igyak. De a szoptatás alatt sokkal szomjasabb voltam, simán megittam amit kellett, oda sem kellett pluszban figyelnem. Pl amikor ráharap a baba a mellre, nekem mindig iszonyat szomjúságérzetem lett, ilyenkor mindig volt ott egy pohár víz, ami lement.

2010. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 poci-maci ***** válasza:

Off: nekem azt mondták hogy buborékos ásvány vizet ha iszok akkor nem lessz tápláló a tejem!

Na én aztán abba hagytam és ittam tejet helyette meg mikor mit!

Így elkezdtt apadni a tejem sajna és tápszeres lett a kisfiam!

2010. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annyival több vizet kell inni, amennyivel több tejet termelsz. Ez egy átlagos baba esetében kb 8 deci. Ez a vízmennyiség a szoptatások folyamán kijön belőled, tehát valamikor be is kell vinni a szervezetedbe.


Én fejem a babámnak, mert nem szopik. Alkalmanként 3 deci tej jön le. Fejés közben nagyon megszomjazom, több mint fél liter vizet megiszom egy fejés alatt. Mégse csökkent ettől a tejem, naponta majd 2 liter van...

2010. szept. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Hála az égnek nekem is van jó sok,le is adom az anyatejgyűjtőnél a felesleget.
2010. szept. 20. 17:14
 10/10 anonim válasza:

Én napi 3-4 liter tiszta ásványvizet (csak néha kólát iszom és kicsattanok az egészségtől amióta így van persze edzésterv egészséges(ebb) étrend stb stb

szóval ez szerintem hülyeség nincs káros hatása csak max annyi több % víz lesz a testedben nehezebb leszel pár kilóval ami nem zsír.

2010. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!