Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tudom fejéssel tartani...

PetraMandola kérdése:

Meddig tudom fejéssel tartani a tejtermelődést, ha a szoptatás alig megy, mert túl mohó a baba nekem meg szinte ömlik a tejem és nem bír vele?

Figyelt kérdés
5 hete szültem. Rettenetesen beindult a tejem. A kisfiam pedig iszonyat mohó és fulladozik rajta amikor szoptatni próbálom. A végén pedig visszabukja a legtöbbet. Kezd egyre stresszes stresszesebb lenni az egész. Doktor nő mondta hogy ha nem megy ne idegeskedjek, fejjem le ha úgy jó. Mellem is gyulladt kicsit a sok tej feszíti. Igazából eddig szoptatás után is kellett fejnem mert amikor végzett még mindig feszültek. Van akinek ment fejéssel a dolog? Kicsit bizonytalan vagyok mert próbálkoznék, de üvegből sokkal nyugodtabban eszik és a hasa is jobb. Köszii a válaszokat

2022. okt. 25. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejd ki egy kicsit, az elejét hogy ne ömöljön, jobb ha a baba szívja ki
2022. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Az én babám valamiért nem volt hajlandó szopizni. Egyszerűen nem ment. Próbáltuk bimbóvédővel, anélkül, ilxen pózban, olyan pózban, szoptatási tanácsadót is kérdeztem, de sehogy sem ment. Fejtem neki. A 3. hónap végéig ment így, majd teljesen elapadt a tejem. A végén már csak 10 ml-ek jöttek le, hiába volt rajtam a mellszívó 40 percig. Ezeket a 10 ml-eket gyűjtögettem, és napi rngetegszer fejtem. Kínlódás volt, de mindenképp akartam, és küzdöttem érte. Rengeteget sírtam, amiért nem ment, végül a férjem rántott fel gyakorlatilag a padlóról, és mondta, hogy akkor elég... Eddig és ne tovább, mert lelkileg tönkre megyek benne. Aztán 3 hónap után beláttam, hogy tényleg abba kell hagynom, mert ameddig azt várom, hogy 40 perc alatt lejöjjön két mellből összesen 10 mili (ekkor a lányom már 120 milit evett egy étkezésre - csak összehasonlításképp), addig már bármi más értelmes dolgot is csinálhatnék, mint azon keseregni, hogy nincs tejem.
2022. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elején melegítsd fel a mellet( zuhannak vagy melegítő párnával) aztán fejj le egy kicsit és utána szoptass,így nem fog spriccelni a szájába a tej,szoptatás után pedig borogasd a melled hideg enyhén klopfolt káposztalevéllel. Nekem gyulladásom volt és rengeteg a tejem.

A szoptatási tanácsadó csoport a facebookon sokat segített e téren a kalauzaival.

2022. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 3-4 hóbapig tudja az átlag fejni, de van aki évekig. Szoptatási tanácsadót nem tudsz felkeresni?
2022. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Off kicsit, de ha ömlik a tej, akkor próbálhatod olyan pózban szoptatni, ahol a baba van felül. Maga a bukás nem gond, ha a picit nem zavarja.
2022. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

A kizárólagos fejés elég időigényes, és direkt erre való fejőgépet kell használni, ahhoz, hogy fennmaradjon a termelés, ezek pedig nagyon drágák. Nézz utána, lehetséges így táplálni hosszabb távon is, de nagyon megterhelő, és ha nem jól csinálja az ember, elapad a tej hamar.


Nekem a bimbóvédő oldotta meg ezt a problémát, jobban tudta valahogy kontrollálni a szopi ütemét a fiam így. Később magától leszokott róla, mostmár tudom rendesen szoptatni.

Próbálkoztam azzal is, hogy kifejem az elejét, de az extra stimulációtól csak még több tejem lett...

2022. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak az elejét fejd le, hogy ne ömöljön a tej és próbáld úgy. Idővel csak beáll a kereslet kínálat. Én 8 hónapja fejek, van elég, nem látom, hogy idővel csökkent volna a mennyiség, de utálok fejni. Szülés óta fáj a mellem miatta, éjjel 2x kell kelnem fejni, akkor is, ha a baba aludna, úgy érzem magam, mint valami ipari fejős tehén, állandóan mosogatom az etetős, fejős cuccokat, és rengeteg idő. Ahelyett, hogy félálomban megszoptatnám a kicsit, kimegyek a nappaliba, fejek 40 percet, elmosogatok, visszafekszem aludni, ha kel a baba, visszanyomom a cumit a szájába, szaladok tejet melegíteni, etetem 10 percig, megint mosogatok, vissza aludni, alszom 2 órát, megint megyek fejni. Kész tortúra, próbálj ki mindent a szopival mielőtt feladod. Ha sikerül is fejni, vacak.
2022. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Hívj szoptatási tanácsadót. A gyerekorvos nem az. A sok fejéssel akár az ellenkező eredményt is elérheted, hogy még jobbam szaporítasz.

Kérj szaksegítséget. Lehet, elég csak pózt váltani, és könnyebb lesz a babádnak, hamarabb beáll a kereslet-kínálat.

2022. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is. Ülve szoptattam a kicsit, úgy hogy a szája feljebb volt a bimbónál, így a gravitáció segített, hogy belövéskor a felesleg ki tudjon oldalt folyni. (Nem tudom mennyire érthetően írtam le!)

Próbáld meg Őt szinte ültetni...

2022. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
belövés helyett belövelés bocsi 😱
2022. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!