Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A gyereketek hány évig szopott?

A gyereketek hány évig szopott?

Figyelt kérdés
Egy nap hányszor szopott? Hány éves koráig szopott?

2022. dec. 19. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves volt, mikor már alig volt tejem es terhes lettem, nagyon fajtak a melleim. Nappal már szinte nem szopizott, éjjel meg neha kerte. Egyszer simán csak nem adtam, kapott vizet es ringattam. Volt még 1-2 alkalom, mikor mondta, és többet nem.
2022. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

1. 4 hónap

2. 3,5 év

2022. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

2 évig. Először 1.5 óránként,az elején. Utána beállt a 2 óránkénti szoptatás,ez tartott kb másfél évig. Persze csak nappal. Éjjel 2-3 alkalommal kérte.

Utána már ritkult. Majdnem napra pontosan 2 évig szoptattam.

Folytattam volna tovább is,nagyon győzködött a védőnő, de nagyon lefogytam,elgyengültem a rengeteg tej termelésétől. Úgyhogy akkor azt mondtam,hogy vége.

2022. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapig.
2022. dec. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
0
2022. dec. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

1.

2,5 évet, ebből 1 közös volt a tesóval.


Változóan, amikpr leválasztottam be akart lendülni újra( kb 5 alkalommal), nekem ez már komfortzónán túl volt.



2.

2 éves korára szoktattam le.

1,5 éves korig igény szerint 4 alkalom kb

Aztán a végén ő is vég nélkül akarta volna ( fogzás- szepa)

Ekkor álltunk le fokozatosan teljesen.



Az elejénmondkettő 7-10 alkalommal

2022. dec. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Másfél éves korára fokozatosan szokott le.

2. Két év és pár hónapos korában én beszéltem le.

Az első hetekben mindkettő olyan 2-3 óránként evett majd' egy óráig. Aztán ahogy erősödtek, már csak 10 perc lett egy etetés. Aztán hozzátáplálásnál ritkultak az alkalmak. Az utolsó meg mindig az esti altatás volt, amihez igényelték. Mindkettőt igény szerint szopotattam, ami azt jelenti, hogy kialakítottak maguknak olyan 3 hós korukra valami kb. rendszert, amire lehetett számítani (persze kivéve fogzás, betegségek, kánikula...). De amíg az első 3 hetesen már átaludta az éjszakát, addig a második 3 évesen először.

2022. dec. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!