Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen létezik vagy kamu...

Ilyen létezik vagy kamu sztori lehet?

Figyelt kérdés

Ismerős ikres anyuka állítólag nem szoptatta eddig 3 hónapos ikreit, párszor megpróbálta (kevesebb sikerrel), viszont pár cseppnyi teje mindig volt, azt "lefejte", de nem indult be a tejtermelés. Egészen a babák 3 hónapos növekedési ugrásáig, amikor is már hirtelen lett elég teje, hogy 80 százalékban szoptasson.

Létezik ilyen, hogy valaki 3 hónaposan kezdi el szoptatni a babáját, miután az addig 100% tápszeres volt?


2023. jan. 7. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Fura, ugyanis a tej mennyisége attól függ, mi a baba igénye. De, hogy a szervezet ezt érzékelje, ahhoz mellre kell tenni. A növekedési ugrás hatására nem lesz több tej, ha tápszert kapnak. Hiszen nincs stimuláció. Nekem ez így hihetetlennek tűnik. Arról nem is beszélve, hogy a cumisüvegből nem kell erősen szívni a babának, amelyik baba ahhoz szokott, az nem igen fog 3 hósan mellből enni, mert túlságosan munkás neki.
2023. jan. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom koraszülött, nem tudott szopni, de fejtem neki folyamatosan, így 2 hónaposan, mire összeszedte magát elkezdett szopizni és 2 éves korig abba se hagyta. Mondjuk ő nem tápis volt, hanem anyatejes, de 2 hónapig cumisüvegből. Tejem is volt bőven, de szerintem a kérdésben szereplő anyának is.
2023. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Hát, teljesen ugyanez a sztori, csak hasonló: az én lányom 2 hónaposan kezdett el szopni, addig fejtem, bimbóvédő, tápszer... próbálkoztunk, de nem jött össze, két hónaposan jött rá, hogy mit hogyan kell.
2023. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%

A mell ingerlésére megindulhat vagy felszaporodhat a tej. Akár nem szült nőknél is beindulhat csak a kitartó fejéstől, sőt irodalmi ritkaság, de férfiaknál is előfordul. Plusz érzelmi dolgok is befolyásolják.


Szóval előfordulhat, de az fura lenne, ha "csak úgy" megtörtént volna ez a dolog. Ha valamiért a babák rákaptak a cicire, az simán beindíthatta.

2023. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!