Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Apad a tejem. Mit szedjek:rici...

Apad a tejem. Mit szedjek:ricinus communis, urtica urens, more milk plus?

Figyelt kérdés
Már tápszerrel kell kiegészíteni a szopizásokat,mindent megpróbáltam,ezekben a bogyókban van az utolsó reményem...
2008. dec. 28. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:

A tápszert bátran felejtsd el, ne aggódj, velem is megtörtént!Légy türelmes, ne hallgass a védőnőre és az orvosra! A tejnövelő tippeket megnézheted ezen a két weblapon:

[link]


[link] valamelyik biztosan beválik nálad és sok sikert kívánok!Remélem, tudtam segíteni!:)

Kellemes szoptatást és jó babázást!

2008. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösziiiiiiiii:)
2008. dec. 29. 00:21
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

szia! semmikepp ne adj tapszert a kicsinek, mert felborul a kereslet-kinalat egyensuly, ami roviden azt jelenti, h meg kevesebb tejed lesz. Igyal sokat, es egyel valtozatosan. Tedd a babat minel tobbszor a melledre, h fokozodjon a tejtermeles...ha nem ehes a pici, fejd le a tejcsit.en is ajanlanek egy oldalt, nezd at tuzetesebben:

[link]

remelem, meg sokaig elvezitek a babaddal a szopiztatas oromeit.

egy 3 hetes kisfiu anyukaja

2008. dec. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan 4. hónapos a babád akkor ez elég gyakori. Na itt szokták sokan föladni és a tápszerhez nyúlni. Döntsd el, hogy szeretnél-e tovább szoptatni: ha igen akkor: Igyál alkoholmentes sört napi fél litert-megnöveli a tej tápértékét. és bizony most rá kell szánnod pár napot arra, hogy akár óránként mellre vedd a babát- vszú csak 20-30 ml-ket fog tudni szopni, de add oda mindkét melledet neki egy szopi alkalmával. lassan elkezd majd újra termelődni a tej.lehet, hogy 2 napig alig fogsz aludni és nem lesz időd semmire. Ne főzz egyél sült tojást sajtot, gyümölcsöt. egy jó szendvics is lehet tápláló. szoptatás közben pedig ne aggódj, arra gondolj, hogy milyen jó szoptatni és hogy szeret téged a babád ezért. Kitartás! Én is voltam így és 15 hónapig tudtam szoptatni.
2008. dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Egyik csodaszert se szedjed, inkabb etkezz taplalot, es igyal nagyon sokat. Enni is egyel bosegesen, es tedd mellre sokszor a babadat, es fejjel is. A csodaszerektol valakinek inkabb nemhogy tobb, inkabb kevesebb teje lesz, de sokuknak elapad a tej teljesen. Regen sem szedtek semmit, sot annyira nem is regen egyaltalan semmit. Ez manapsag nagy divat, ne szedjel semmit!!!
2008. dec. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az idegesség tejgyilkos!!!!! Amikor a múlthéten beidegeltem magam mert nincs elég tejem, egésznap fejtem és szoptattam rohantam a mérleghez,hogy na evett-e, akkor szinte semmi nem jött!!! Este leültem egy kád forrovízbe és rendett tettem magamba! Végig gondoltam ha úgyis van,hogy elepadt a tejem (ilyenről szó nincs)nem fog éhen halni a babám adunk neki akkor is! icsit később már a következő fejésnél elégedett voltam és minden ment tovább! Nyugi nyugi nyugi
2008. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Az utolsó válaszolóval értek teljes mértékig egyet! Én ugyanigy voltam, mi bekerültünk 5 hetesen 1 hétre kórházba a pici miatt, és a hét végére már alig volt tejem. Mire kijöttünk csak azt vettem észre hogy minden órában üvöltve sir hogy éhes, és a cicit meg kb 5 perc után ráncigálja. Szinte alig aludt, és folyamatosan sirt. Én nem ellenzem a hozzátáplálást tápszerrel, nekünk segített, és kb 2 napig kellett használni. Azért mondom azt hogy inkább adj neki tápszert, mert persze többször cicire kell tenni a tejtermelés miatt, és igen egyél táplálóbbat, és igyál barna sört stb. de közben az a baba éhes, és mire visszaáll a tejtermelés ő is szenved, és te is mert nem tudsz se aludni se pihenni, közben idegesited magad hogy kevés a tejed ez a módszer senkinek sem jó. Előszőr mindig tedd cicire és ha kevés neki pótold ki nyugodtan az adagját tápszerrel, ettől a baba is megnyugszik, és igy te is, és pár nap múlva vissza fog állni a tejed. Mindenképpen a nyugalom az első és legfontosabb. Én szedek még mellé urtica urens homeopátiás bogyókat, napi 2x 5db-ot, és iszom a lactoherb teát + sok folyadék.
2008. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2008. dec. 30. 09:18
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem én pontoztam le senkit,a tapasztalatokat soha nem szoktam-mondjuk nagyon mást se...:Ö)
2008. dec. 30. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!