Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszsz mikor lesz kicsit...

Iszsz mikor lesz kicsit rendszerszeeűbb vagy könnyebb?

Figyelt kérdés
Ne bántsatok, így is rossz anyának érzem magam... ti hogy csináljátok/csináltátok és jogy bírjátok?
2023. jún. 19. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Az első 3 hónap nonstop cicin volt. Ezalatt filmeztem, sorozatoztam sokat, úgy éltem túl.

Utána lett benne rendszer és csökkent az időtartam.

Utaltam szoptatni, mégis az elsőt 13, a másodikat 10hónapig szoptattam.

2023. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Először is:JÓ ANYA VAGY.

Nekem egyáltalán nem működött ez az iszsz dolog. Egy nagyadag káosz lett belőle. Kivártam a gyermekágyas 6 hetet, hárha összeszokunk, meg utána még 2 hetet próbálkoztam, aztán adtam tápszeres pótlást. Na onnantól már kiszámíthatóbbak lettek a napok. Úgyhogy ez is egy opció, hogy nem kínlódsz az igény szerintiséggel, hanem te kialakítasz egy napirendet.

2023. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Tápszert adtam én is 6 hét után, nem jött be az iszsz, mert a babámnál azt jelentette, hogy állandóan mellen akart kb lenni (igen tudom ezzel nyugtatja magát stb, de nekem ettől már feláztak a mellbimbóim és sebesre szopizta őket addigra) szóval értem, de kösz nem. Életem sem volt mellette csak az ágyban fetrengés úgy hogy szintén köszi, de nem.

Megnyugtatási célra hordoztam inkább és szépen kapta cumiból a lefejt tejet később tápszert.

Szerencsére éjjel szépen alszik eszébe és cumit sem fogad el, találtunk más megnyugtatási módszert.

Ettől az iszsz-től amúgy full kivagyok, kb sehova nem tudnánk kimozdulni ha ez lenne pedig már 7.5 hónapos (nyilvánosan szoptatni nem fogok soha) és így is kell neki a tápi útközben, mert nem egyszerre eszi meg at adagját. Tiszta hülyeség szerintem, hogy 1-2 évig ez menjen csak cicivel.

2023. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Az enyém 12 hónapos iszsz baba, a mai napig nincs 3 nap, amikor ugyanolyan időközönként ugyanannyit eszik vagy ugyanakkor alszik. Egy sűrűbb nap, egy finomabb szilárd kaja, egy fogzás, egy melegebb nap mind teljesen felborítja azt, ami az azelőtti 3 nap "rutinja" volt. De megtanultam meglátni rajta, hogy mikor pontosan mire van szüksége, úgyhogy így már nem olyan kaotikus, hogy éhes, álmos, szomjas, fáj valamije. Nekem jó lassan ment megtanulni a jelzéseit, mert dörzsöli a szemét és ásít akkor, ha ÉHES. :D Fix programot igazítani hozzá az egyetlen, amire egy év után is képtelen vagyok.
2023. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Én is igény szerint szoptattam, de megmondom őszintén, leginkább külső nyomásra (gyerekorvos, anyukám, egyéb nagytudású rokonok), ami tudom, nem jó, de teljesen határozatlan, hormongőzös és baby bluesos, első gyerekes anya voltam, mindenki azt tukmálta belém, hogy tartsak ki, ez a legjobb a babának, stb…miközben nekem egy szenvedés volt, fél óránként keltem négy hónapig, utána óránként, és még a mai napig legalább! 2-3x. Nem tudtunk sokáig normális napirendet kialakítani, rengeteg kiszámíthatlan napunk volt, bevallom, nekem hónapokig nyűg volt ez az egész, aztán beletörődtem, most meg szenvedek a leszoktatással, ami szintén halál, 15 hós. Nem fogok hazudni, voltak csodás pillanatok, biztos számít a kötődéshez is, éjjelente könnyebb volt így visszaaltatni, vagy mikor beteg volt, fogzott, egyszerűbb volt megnyugtatni, de összességében én borzasztóan határozatlan vagyok azzal kapcsolatban, hogy megérte-e az egész tortúra. Megfogadtam, hogy a másodiknál kicsit jobban szem előtt tartom a saját igényeimet is.
2023. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Elején végig szopi, közben ledaráltam pár netflix filmet/sorozatot. Aztán szépen kialakult a rendszer. Én nem szoptatok emberek előtt, de mindig megtaláltam a módját a szoptatásnak még nyaraláskor a strandon is. Nem a világvége,persze ez mell/személyfuggo. Ha nem bírod lelkileg akkor engedd el.
2023. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Második gyereknél ezt hogy lehetne megcsinálni?
2023. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Engem nem viselt meg, szerettem szoptatni. Addig telefonoztam. A fix a napunkban a fürdrtès volt. Fèl èves koràtòl a dèlelőtti alvàs volt òramű szerű. Az, hogy akkor szopik, mikor igènye van rà, enge megnyugtatott, hogy a legjobbat kapja. Nyugodtan mentem vele ide-oda ìgy is, engem nem feszelyezett a nyilvànos szoptatàs.

Èrdemes lazàn hozzààllni, ès màs feladatokat hàtrasorolni. Ùgy könnyebb.

2023. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
7# Én is mindig ezt teszem fel. Csoportokba amit láttam aszerint sehogy szinte, próbálnak napirendet kialakítani valahogy. Volt akinek a 4. született és a másik 3-ból egy szintén kicsi volt. Ott már azért figyelembe kell venni, főleg ha segítség sincs,hogy nem fogsz tudni egész nap feküdni konkrétan,a 1,5 éves meg a többi meg lássa el magát.
2023. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
9-es ez nagyon így van. 2-3 gyereknél már nem vonhatod ki magad a forgalomból az ágyban fetrengve, mert "szoptatsz" értsd Netflixeznek telefonról kb. 1.5 éves baba meg nem önellátó, de most költözzön oda valaki azért mert te most iszsz szoptatsz? 🤣 vagy nem is értem, hogy kéne.
2023. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!