Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl gyorsan és sokat gyarapodik?

Túl gyorsan és sokat gyarapodik?

Figyelt kérdés

A kislányom 100% anyatejes. 1 hónapig volt tápszeres és anyatejes. Az első hetekben 80%tápszer, az utolsókban fele-fele arányban kapta. Utána teljesen sikerült elhagyni. Most 3 hónapos.

Lényeg: a problémám, ami nem is tudom hogy probléma e, de nagyon gyorsan gyarapszik. 3 hónapis és már jócskán megduplázta a születési súlyát.

A védőnő és az anyukám is azt mondja adjak neki vizet. Na már most én eddig teljesen biztos voltam benne, hogy jó neki az anyatej fél éves koráig hiszen annak is van szomjoltó hatása. Nem kell neki egyéb mellette. Hála égnek tejem az van rendesen. De most elbizonytalanodtam... Egyébként nagyon mozgékony már most. Néha -néha hasra fordul, hasról pedig hátra.

Van itt valaki aki hasonló cipőben jár/T?


Teljes mértékben tanácstalan vagyok most. Nem akarok a kárára makacs lenni.


3600, 54cm -születési súly 03.18

3510, 55cm- 03.21

5100, 55cm- 04.18

6250, 60cm- 05.18

7300, 63,5cm - 06.12


Előre is köszönöm a válaszokat!


2023. jún. 20. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
A tesómé is hasonló súllyal született, és utána ő is hónapokig ilyen durván hízott. Aztán olyan 8-9 kiló körül kezdett lassítani, most 11 hónapos és 10 kiló körül van. A tesóm idősebb gyereke pont ugyanígy 100% anyatejes volt, de ő kb 2 évesen volt olyan súlyú, mint a pici most. Ne aggódj, semmi gond a súlyával.
2023. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Kisfiam 3790 grammal született, 3 hónapos mérésen kereken 8 kg volt. Védőnő, gyerekorvos is csak gratulált, hogy így tovabb. Ez nem problema.

Nem kell neki víz.

2023. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál ez nem gond, csak az elején ilyen gyors a gyarapodás, később belassul majd. A nagy melegekben kínálhatod vízzel, de ne szoptatás előtt. Viszont általában nem nagyon fogadják el egy ideig. Ha iszik pár kortyot, nem lesz tőle baja - csak ne a tej elől vegye el a helyet. :)
2023. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az anyatej szomjoltó, nem kell neki víz. Az enyém 2940 grammal született, 3 hónapos korára triplázta a születési súlyát. Párszor megmértem, hogy mennyiket eszik még valamikor a 6. hét körül, és ilyen 250 grammokat ivott. Jó húsos baba volt, aztán 9 kg körül megállt. Azóta alig hízik, pedig még mindig eszik tisztességesen, de inkább nyúlni kezdett. Szerintem nincs ezzel semmi baj, anyatejjel nem lehet túletetni (de szerintem tápszerrel is csak legritkább esetben). Egészséges baba annyit eszik, amennyire szüksége van. :)
2023. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Valószínűleg maradok ennél, hogy csak anyatej. Ilyenkor jól jön a megerősítés, amikor több frontról jön az, hogy gyorsan hízik, inkább ne adj neki annyit.
2023. jún. 20. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3120g volt születésekor, és pár nappal 2 hónapos kora után duplázott :)

Valamikor 8 hónapos kora körül triplázott, de most már azért kicsit stagnál a súlya, sőt, néha picit vissza is esik, rengeteget mozog és nappal alig alszik. Most 9 hónapos, reggel-este szopik, de vizet nem igazán volt hajlandó inni eddig, talán pár napja kezdte el, pedig kiállítást nyithatnék ivóalkalmatosságokból lassan, már mindent megvettem és kipróbáltam, hátha... 😀

2023. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!