Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tisztítod a melled...

Hogy tisztítod a melled szoptatás előtt?

Figyelt kérdés
Tudom, vannak ezek a melltörlő kendők, ezeket megéri megvenni? Vagy van más/jobb alternatíva? Hogy és milyen gyakran tisztítjátok a melleteket? Főleg ilyen izzadós, meleg időben. Hogy kezelitek, ha 5 percenként újra enni akar a baba? Akkor is mindig megtörlitek? Vagy akkor milyen gyakran? Bármikor születhet a babám, minden gyakorlatias tanácsot nagyon szépen köszönök. :)
2023. aug. 21. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Sehogy. A kórházba vittem olyan kendőt hát majdnem körbe röhögött a szoptatási tanácsadó.

Napi egy zuhanyzás elég, semmi baja nem lesz az izzadságtól. Igaz már nem újszülöttem van de a kendőben nyalogatja a hátamon az izzadságot...😅

Mellszívó használata előtt azért javasolt ha el szeretnéd tenni a lefejt tejet, hogy ne kerüljön bele baci.

2023. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem töröltem. Minden nap zuhanyzok. Ezeken addig gondolkodsz míg bele nem csöppensz a valóságba 😁
2023. aug. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Annyi,hogyha izzadt voltam,azt letöröltem. Gáz lett volna úgy odaadni. De ennyi.
2023. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon izzadok, egy nedves törölközővel megtörlöm. Egyéb esetben a napi zuhanyzás elég.
2023. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem toroltem. Reggel-este zuhanyzok.
2023. aug. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor nem aggódom túl. Már volt egy babám, de ő nagyon nem tudott szopizni tanácsadóval sem (valószínűleg Dévényes kellett volna, de arról nem tudtam, hogy segíthet), vele kizárólag fejtem és törölgettem, azért kérdeztem. De más fagyasztani meg eltárolni, mint frissen etetni. :)
2023. aug. 22. 06:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Koraszülött babám van, mikor a PIC-re jártam szoptatni, kezet kellett fertőtleníteni (mosás+kézfertőtlenítő, könyékig), de mellet sosem. Szerintem kifejezetten fontos a babának, hogy megkapja a bőrödről a bacikat. Kell az emésztőrendszernek.


Egy eset van, amiről hallottam: ha izzadsz, az lehet keserű a baba számára. Szóval ha ilyen esetben elutasítja a melled, meg lehet próbálni egy sima bevizezett kendővel letörölni, hátha ez a baj.

2023. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel egészséges, időre született babám volt, így leginkább sehogy nem mosogattam magam, csak mikor amúgy is zuhanyoztam este.

Azóta 10 hónapos, jó az immunrendszere.

Nem éreztem szükségét tisztogatni magam.

2023. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!