Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Flamborin szoptatas alatt?

Flamborin szoptatas alatt?

Figyelt kérdés

Ha flamborint veszek be (felnott adag) mennynit kell varni 2 szoptatas kozott amig kiurul?

1,5 eves a lanyom, ha most megszoptatnam akkor valoszinuleg hajnalig mar nem szopizna.



#Falmborin
nov. 6. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Flamborint gyerekek is szoktak kapni, kizárt, hogy bármi baja legyen tőle, ha esetleg nem ürül ki.

De ha aggódsz, keress rá a hatóanyagára itt, és megnézheted, mennyire biztonságos szoptatás alatt szedni. Ha zöld, akkor nem kell ezen agyalni:

[link]

nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%

"A metamizol egyszeri alkalmazásakor javasolt az anyatej gyűjtése és kidobása az adagot követően 48 óráig."

Interneten ezt találtam.

Én nurofent szedtem úgy emlékszem az nem megy át a tejbe.

nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, akkor nem veszem be 😊
nov. 6. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasszal vigyázz, másik hatóanyagot linkelt be.


Ez a helyes link:

[link]


Valóban nem ajánlott a Flamborin szoptatás alatt, mert a bomlástermékei bejutnak a tejbe, és ezek károsak lehetnek a babára. A gyerek viszont kaphat neki megfelelő adagot. Ezért nem jó ötlet azt az elvet alkalmazni, hogy ha a baba kaphatja, akkor a szoptató anya is szedheti. Bizonyos hatóanyagok például feldúsulnak a tejben, és a baba aránytalanul nagy adagot kapna.


Amit az első válaszoló belinkelt, az például az Algoflex hatóanyaga (de más gyártók termékeként olcsóbban is beszerezhető), azt lehet szedni szoptatás alatt. Az én tapasztalatom szerint ugyanolyan hatékony, mint a metamizol hatóanyagúak.

nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én fejfájásra panadolt szedek.
nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!