Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi tejszaporító teát...

Mennyi tejszaporító teát isztok naponta? Mit isztok még mellette?

Figyelt kérdés

Reggel és este 1-1 3dl-es csészével, amibe 1-1 filtert teszek, az elég?

Emellett napi 1 liter 100%-os almalevet és 2 liter szénsavmentes ásványvizet iszok, annyi folyadék elég?


nov. 11. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A folyadék az hasznos, mint embernek. De nem ez fogja fenntartani a tejed. Kb 1, 1.5 liter folyadékot ittam és bőven megmaradt a tejem, pedig voltak fennakadások.

És nem is a tea. A tejedet úgy tudod serkenteni és kialakítani a kereslet-kínálatot ha a babát teszed mellre mindig amikor igényli.

Ettől még ihatod azt amit leírtál, teát, almalevet, vizet, csak nem emiatt lesz tejed.


Egyébként jó ha úgy iszod ahogy írod.

Csak majd figyeld hogy a babád hasa nem e faj a teától, vagy épp a szensavastól.

nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég. De nem a teától lesz tejed, hanem az igény szerinti szoptatástól.
nov. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem iszok szénsavasat, csak menteset.

Én abban bízok, hogy ha hiszek benne, akkor segít. Lehet, hogy csak azért fog segíteni, mert hiszek benne, lehet, hogy nem fog, de így nyugodtabb vagyok és talán, ha nyugodt vagyok és nem stresszelek, akkor az is segít.

Tudom, hogy sokat kell mellre tenni, ahányszor csak kéri.

nov. 11. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A tejszaporító tea kb marketing...

Hihetsz benne, de több tejed nem lesz tőle.

A folyadék is fontos. De ez sem a tej, hanem a te szervezeted miatt.


Totál genetika, mennyi tejed lesz. Na meg mennyit szoptatsz, ugye azzal valóban serkented.



Én pl napi fél liter ivás mellett, semmi tejszaporító nyavaját nem szedve 3 gyereket tudtam volna etetni.

Barátnőm megvett mindent is, 10ezreket költött erre, idegeskedett miatta nem keveset, 2 hónap után elapadt a teje.

nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 hónapot fejtem, az első egy hétbe szoptattam, de kisebesedett akkor kezdtem el fejni inkább. Felesbe ment tapszerrel, már inkább azt mondanám több volt a tápszer mint a tej. Amikor meggyógyult akkor szoktatták vissza teljesen mellre. Azóta szerencsére anyatejes (lekopogom). Nem ittam extra víz mennyiséget, ez tényleg csak magunk miatt fontos. Tejszaporitó teát az elején kb 1 hétig ha ittam azt is úgy hogy nem minden nap.

A tejedet tényleg csak úgy tudod serkenteni hogy a babádat mellre teszed minél többet.

De ha valami gikszer lesz akkor szívből ajánlom fb-n a szoptatástámogatás csoportot, ott szakértők vannak és válaszolnak.

nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!