Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan sterilizáltok, hogy ne...

Hogyan sterilizáltok, hogy ne legyen vízköves?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Meg csak másodszor főztük ki a babának a dolgait (cumisüveg, mellszívó stb), de valami elképesztően csúnya lett minden. Mellszívót muszáj volt ma használnom, ez lehet gond, hogy vízkövesen érintkezett vele az anyatej?

Mit lehet tenni a vízbe, hogy ezt elkerüljük? Citrom vagy ecet esetleg?


Illetve ti a mellszivót minden használat után elmossátok és ki is főzitek, vagy elég csak időnként kifőzni?


Köszi a segítséget!


febr. 10. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ecet szerintem, utána oblitsd el jól tiszta vízzel.
febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én sosem főztem ki ezeket, mármint a lobogó vízben főzés módszerrel.


Csak elmostam mindent sima mosogatószerrel és egy olyan szivaccsal amivel csak a baba dolgait mosogattam. Aztán alaposan elöblítettem, majd beletettem egy fazékba és nyakon öntöttem forró vízzel. Abban hagytam állni, s amikor lehült a víz, kivettem a dolgokat egy tiszta rongyra, s hagytam megszáradni.


Soha egyik sem maradt vízkőves vagy olyan matt vízfoltos.

febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Mikrós sterilizálótól nem lesz vízköves.
febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én sterilizálót használok. Abba nem lett vízköves. Szerintem praktikusabb.
febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Praktikusabb a mikrósteril valóban. Ha kifőzöd, citromsavat érdemes tenni a vízbe (én egy mokkáskanálnyit tettem a nagy fazék vízbe), úgy kevésbé lesz olyan. Ha nagyon vízköves lesz, akkor kiecetezed, utána jól elmosogatod.


Baja nem lesz a babának a vízkőtől, de a melled kidörzsölheti.

febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mikrós sterilizálóval.
febr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nézegettem mikrósokat is, de inkább a mellszívó miatt kéne, a mikrósba meg cumikat, és üvegeket lehet nem? Egyelőre anyatejes baba, szeretném is ezt fent tartani, de az egyik mellem nagyon sebes lett és azóta nem fogadja el, azt fejem és időnként üvegből kap emiatt enni. Legalábbis ha jól értelmeztem a mikrós sterilizáló használatát 😃 ha nem, akkor legyszi világosítson fel valaki 😃
febr. 11. 11:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem jól. A mikrósba bármit lehet, ami sterilizálható.
febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Én nem mikrósat vettem, hanem elektromost. Abba berakom a cumit, cumisüveget, kanalat meg míg volt tejem beraktam a mellszívót szétszedve is. Feltételezem a mikrósba ha befér a mellszívó ugyanúgy szétszedve jó az is.
febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, én mellszívót sterilizáltam mikróban. Anyatejleadáshoz, tehát ellenőrizék is, hogy tényleg nem volt a tejemben baci. A kiadott sillabuszban az volt, hogy a kifőzés a tuti, de a mikrós is jó, csak 2 perccel tovább kell mikrózni. Ha a saját gyerekednek lesz a tej, akkor szerintem nyugodtan használhatod a leírás szerint, plusz idő nélkül. És mérd le a mikrót, mielőtt vennél. Az nem feltétlenül baj, ha az üvegtányért ki kell venni, sokan úgy használják, nekem is működött úgy.


Apróság, amit még az Anyatejgyűjtő kér, hogy ne szivaccsal, hanem kefével mosogassuk a mellszívót. Abban kevésbé telepszik meg a baci. Szerintem ezt érdemes betartani akkor is, ha magadnak fejsz.

febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!