Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos kislány anyukája...

2 hónapos kislány anyukája vagyok. Az elején tudás hiányában majdnem elapadt a tejem. Azóta sincs elég. Szerintetek van még értelme próbálkozni? 90-150 ml eszik, nagyon változó. Beérhetem én ezt még valaha? Vagy engedjem el és csak tápszer.

Figyelt kérdés

#szoptatás #próbálkozás #Nincs elég tejem
márc. 2. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 1-1.5 hónaposan sikerült és több volt a tápszer mint az anyatej. Vegyél tápszondát és azon keresztül add a tápszert. A 2 hónapos babát pedig még tudod sokat cicire tenni. Tedd minél többet cicire. Amikor éhes előbb cicire teszed és utána ha még kér akkor használod a tápszondát és így cicizik is és eszik is. Ingerli a mellet. Esetleg még karamalz vagy alkoholmentes sört, szoptatós teat probalhatsz inni mellette. Ha meleg vízben zuhanyzol, fürdesz az is kicsit megnyitja a csapot". Nekem 1 hétbe került hogy kiváltsam a tápszert teljesen.
márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Amíg lehet, addig szoptatni kell ilyen kicsi csecsemőt, az anyatejben levő immunanyagok nehezen/ritkán nélkülözhetőek.
márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolérheted. Kérj segítséget szoptatási tanácsadótól
márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne érdemes. Szoptatási tanácsadót keress meg, nekem ő tudott leginkább segíteni.

A védőnők tudása gyakran elég elavult, rájuk nem hagyatkoznék.

márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozz még például szoptatási tanácsadóval, de ha úgy sem sikerül, nem kell kétségbe esni, nem érdemes rágörcsölni. Rengeteg egészséges gyerek nőtt fel tápszer mellett.
márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A tápszondával próbálkozok de valamiért még nem sikerült használni.

Cicire raktam szondával és nagy sírás lett belőle mert nem jött belőle.

Szoptatási tanácsadóval is beszéltem de ami előszor bevált(amit tanácsolt) nem működik most.

márc. 3. 00:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj vele újra
márc. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Probaltad, hogy fejsz inkább szoptatás helyett? Tudom, mindennel szembe megy, de nekünk ez jobban bejött. A kisfiam hamar cumizavaros lett (tudom, jönnek majd, hogy minek adtam neki cumisüveget, de ha kell pótlás, akkor kell, egy normális anya nem ehezteti a gyereket, mert "csak a szoptatás létezik"), kb 1,5 hónaposan, azóta kizárólagosan fejek neki, talán 3x, ha elfogadta azóta a cicim, de megmondom őszintén, engem ez nem zavar, nekem kényelmesebb, mintha csak szoptatnam. Mondjuk ezzel a módszerrel majdnem fix, hogy évekig nincs tej, de azért sokáig ki lehet húzni. Most 4,5 hónapos, egy hónappal ezelőtt kb még tisztán anyatejes volt így, azóta kell pótlás, de még mindig messze több anyatejet kap, mint tápszert. Nekem bejön a fejes, rövid idő alatt jön le nagy mennyiség, tudom, ez nem mindenkinél van így.
márc. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8, létezik svéd pohár, tápszonda és kiskanál is:)

Ennek ellenére amikor az enyémnek kellett pótlás én sem tudtam, még nálunk bonyolultsbb is volt de jó ha tudja az ember. Ha a cumizavar kialakul azt is lehet kezelni.

márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# nekem akkor is kényelmesebb volt a cumisüveg, mint a kiskanál, és valahogy nekem a tapszonda elég természetellenes 😀 na mindegy, tény, hogy én sokáig nem küzdöttem a szoptatasert, mert szerintem az anyatej a fontos, nem az, honnan kapja a gyerek, és később rájöttem, hogy sokkal jobb egy cumisüvegben lefejt tejet vinni bárhova, minthogy bármikor is nyilvánosan kelljen szoptatnom..😀 mindegy, kicsit eltértünk, a kérdés végülis nem ez volt😊
márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!