Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a lefejet tejet berakom a...

Ha a lefejet tejet berakom a fagyóba, majd lefejem a következő adagot, miután hűtőben lehűtöttem ráönthetem a fagyottra?

Figyelt kérdés
Nem túl sokat tudok fejni, 20-30 ml-t, így nem túl praktikus külön fagyasztgatni őket, mondjuk 2 dl ként fagyasztanám...
2009. jan. 8. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem! Külön fagyaszd le, és amit felolvasztottál, már nem szabad újra lefagyasztani.
2009. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
20 ml-ként? Miben fagyasszam? És hogy adjam neki, ha mondjuk etetést akarok pótolni vele és kellene 1.5 deci?
2009. jan. 8. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:
A sima hűtőben tarthatod a tejet 1 napig, így össze tudsz gyűjteni egy nagyobb adagot. Van külön erre a célra műanyag doboz és zacskó is, bár ezek elég drágák. Teheted üvegbe is (pl. bébiételes). Nekem nagyon sok tejem van, de én sem fagyasztom 2 dl-enként, kb. 1 dl-t fagyasztok le egyben. Inkább többet olvasztok fel, minthogy egy nagyot, ami aztán nem fogy el és önthetem a mosogatóba.
2009. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Annak idején én is rengeteg tejcit lefagyasztottam ,de az én törpém csak is a frisset itta meg. Szerencsére volt neki elég. A lefagyasztottat meg müanyag kávés majd később üdítős pohárba tettem el. Dátumozd fel mindíg pontosan. Nem baj ha kis adagokan teszed el,majd ha már növekszik a törpéd,látni fogod mennyire van szüksége. Akkor növelheted a lefagyasztott edény méretét.Boldog babázást. 21.hetes
2009. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én patikában fillérekért kapható műanyag tégelyben fagyasztom le a tejcsit,amit jól le is lehet zárni, a tégelyt előtte persze kifőzöm. Van 50 ml-es 100 ml-es.... Nem tudok túl sokat lefagyasztani egyszerre. Van hogy 40 ml-t van hogy 100-at, de a 40-et is külön fagyasztom az 50 ml-es tégelybe. Így ha pl csak 50 mlre van szükség esetleg pótlás miatt akkor csak annyit kell felolvasztani és a többi nem vész kárba, mert ugye visszafagyasztani nem lehet. Egyébként az ötletet innen vettem. 1-2 hónapja írta ide valaki. Köszönöm neki!
2009. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!