Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen gyakran jön a tejadó...

Milyen gyakran jön a tejadó reflex? Épp most jött 5 perce, de pont tisztába tettem a babát és már viszem is szopiztatni. Azért még lesz újabb is?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?


Ha már beállt a kereslet-kínálat (igény szerinti szopi esetén), akkor a szoptatás megkezdése után valamivel beindul a reflex, és ez minden szoptatásnál így van. Ha mellre tétel nélkül is beindul, akkor még "tejtúltengés" van, de az első pár hétben ez normális. :o)


Sőt, van, akinek a baba sírása hallatán is beindul!

2010. nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod! A baba szopizása is simán kiváltja! Valószínű a babád váltotta ki az előbb is!

Nálam a baba sírására, kisebb nyomásra is elindult magától a tej. Aztán szépen lassan alább hagyott ez az erős inger!

2010. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
:) Nyugodj meg, nem ezen múlik a szoptatás! A tejleadó reflexet sok minden kiválthatja, néha elég, ha csak elkezd sírni a babád vagy nincs is melletted, csak rágondolsz. Amikor szopizni kezd, akkor a legerősebb, hiszen a babád szívása és testközelsége, illata váltja ki. Én sosem számolgattam, hogy eleinte naponta hányszor is éreztem (nagyon sokszor!), mégis, amikor igazán kellett, mindig volt elég tejcsi. Ez ugyanolyan, mint minden más feltétlen és feltételes reflex, ahányszor valami kiváltja, működik.
2010. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ok, akkor szaladok szopiztatni. :)


8 hetes.


köszönöm!!!

2010. nov. 16. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel reflex ezért nem időhöz kötött hanem helyzethez. Tehát nincs olyan, hogy valamilyen időközönként, hanem mindig valami kiváltja.
2010. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csak egy leadó reflex van és ha azt elszalajtod már nem is tud szopni a babád,hanem egy szopi alkalmával több is van,amíg ki nem ürül a mell.Én fejek is,ezért tudom.Az első a legerősebb,a többit szinte már nem is érzem,csak látom,hogy újra erőteljesen megindul a tej.
2010. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!