Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes venni bimbókiemelőt?...

Érdemes venni bimbókiemelőt? Én elégé drágának találom az Avent Niplette-et. Van ennél olcsóbb is?

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom kell-e nekem. Nem folyamatosan hegyes a mellbimbóm. Bimbóvédőt vettem. 31 hetesek vagyunk. :-)
2009. jan. 12. 05:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sem bimbóvédőre, sem bimbókiemelőre nincs feltétlenül szükséged! Próbálj először anélkül szoptatni, s ha gond van, csak akkor nyúlj segédeszközhöz! Egyik barátnőm kezdetektől használta a bimbóvédőt, meg se próbálta nélküle, most meg szenved, mert anélkül már nem is hajlandó szopni a kisfia, mert így tanulta meg. Közben irigyel engem, aki éjjel félálomban szoptatok, mert csak rákap a cicire az amúgy mellettem alvó lányom, kiszolgálja magát és mindketten be is alszunk szopin. Ő meg fel kell hogy keljen, szoptat, majd kimossa a bimbóvédőt a övetkező szopihoz, stb. Órákat fenn van éjjel. Már bánja nagyon, hogy anélkül kezdett mindenféle segédeszközt használni, hogy kipróbálta volna, egyáltalán szüksége van-e rá.
2009. jan. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ha csak nincsen rá nyomós okod, akkor ne kezd el használni a védőt se. Tapasztalatból tudom, hogy azon keresztül is ki fog sebesedni a cicid.

Sajnos mi olyan helyzetben voltunk, hogy szülés után csak 4 nappal kaptam meg a kisfiam, mert inkubátorban volt. Akkor ugye cumisüvegből etették. 3 napig próbálkoztunk, de nem akarta elfogadni a cicimet, így a mai napig kénytelen vagyok bimbóvédővel szoptatni. Ne egyszerű folyamat, tényleg állandóan mosogatni, felrakni, visszarakni amikor leszedi.

Sajnos van akinek csak így megy, de drukkolok, hogy nektek könnyebb legyen.

Könnyü szülést és nagyon boldog babázást kívánok:)


2 hónapos manó anyukája

2009. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az elején nem tudott szopni a babám, mert nem állt ki a mellbimbóm eléggé, ezért bevitettem a kórházba bimbóvédőt, amivel viszont tudott szopni. Két hétig azzal szoptattam, aztán már tudott anélkül is, mert addigra kiemelkedett a bimbó. Nekem nagyon sokat segített. Nem sebesedett ki annyira, mint a szobatársaimnak, akik kénytelenek voltak a lefejt tejet cumisüvegből adni a babáiknak, mert nem bírták mellre tenni. Szerintem az a fontos, hogy csak az elején használd, aztán mikor már ügyesebb a babád, akkor szoktasd át a bimbóvédő nélküli evésre. De az is lehet, hogy neked nem lesz ilyen problémád, és nem lesz egyáltalán szükséged semmilyen eszközre. Szerintem csak akkor vetesd meg valakivel, ha már a kórházban vagy és úgy látod, hogy szükséges. Sok örömöt!

5 hetes baba anyukája

2009. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem van egy bimbó kiemelőm ha gondolod szivesen elküldöm neked.Én nem használtam.Igaz nem Avent,ha gondolod irj akár privit is. Szia
2009. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!