Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csöpöghet ki a tejem...

Miért csöpöghet ki a tejem mikor még nem is telítődött fel teljesen a mellem? Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csöpög mindig :(

Muszáj kitömnöm a melltartómat. A melltartóbetétet nem szeretem, mert kb 2 perc alatt átázik. Ilyen 20*20 centis vastagabb pamutanyagokat hajtok 4-be, azt dugom a melltartóba, és ha belecsöpögök, akkor cserélem rögtön, hogy ne ázzon a mellbimbóm.

Elég utálatos, de legalább van tejem bőven.

Remélem mire 2 hónapos lesz a babám, addigra beáll a tejtermelés is.

Üdv, 1 hónapos édesanya

2009. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Én tavaly januárban szültem, de már november elején annyi tejem volt, hogy két babát is tudtam volna szoptatni, és persze folyott, ha kellett, ha nem. Hasonlóan a betét nekem sem vált be, minél jobban átáztatta a bimbót, annál jobban kinyilt és folyott. Valószínű neked sem zárnak jól a bimbóid és egy kevés tej is nyomja ki saját magát. A legjobb, ami nekem bevált, textilpelus összehajtva, amennyire neked kényelmes. De azért örülj, hogy van tejed.
2009. jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom neked ez jó megoldás-e, de én pl. amikor szopiztattam, akkor a másik cicimre egy bimbóra való tejgyüjtő tartályt tettem. Nem tudom mi a pontos neve, de a gyógyszertárban kapható, kb. 800 ft volt. Ez egy kis félgömb alakó tartály, amin van egy lyuk a mellbimbónak. Előtte aventos volt, de annak az egyik része gumis, és mivel idővel kitágult, folyt belőle a tej kifele. Ja, és ez drágább is.

Szóval abba csöpögött a tej, ami aztán ment a hűtőbe, fagyóba, a többi kifejt mellé.

Szopi után elég volt a melltartóbetét, de ha már nagyon csöpögött, ezt használtam. Így nem ment kárba a tejecske.

2009. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!