Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogorvosnál létezik kismamákna...

Fogorvosnál létezik kismamáknak, szoptatós anyáknak különböző érzéstelenítő injekció?

Figyelt kérdés
Ma voltam a szájsebészeten, mondtam, hogy szoptatok, olyan injekciót adjanak. Azt mondták, hogy csak egyféle van. Elcsodálkoztam, mert voltam terhesen fogorvosnál, és ott szóltam. És akkor a fogorvos azt mondta, hogy másmilyen érzéstelenítőt kapok. Kérdeztem, hogy mi a különbség, azt mondta, ez nem szívódik úgy fel. És ez is annyira hatásos, sőt még inkább. Kérdeztem, hogy akkor miért nem ezt adják mindenkinek. Azt mondta, hogy ez sokkal drágább. Mondtam ezt a szájsebésznek, azt mondta, hogy ez neki teljesen új, amit mondtam. Pedig ez öreg pasas volt. Most akkor ki hazudik?
2010. nov. 25. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Lidokaint szoktak adni, ami helyi érzéstelenítő, lehet vele szoptatni, kaphatja terhes anyuka is. A terhesség alatti fogorvosod lehet, hogy csak meg akart téged nyugtatni, és elkerülni a felesleges magyarázkodást.
2010. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valóban van olyan érzéstelenítő, amit kismamáknak és szoptatós anyukáknak adnak. Lehet, hogy az idős fogorvos bácsi nem sok terhes nőt és szoptatós anyukát látott el. Vagy -és ezért biztos negatívot kapok- az ára miatt nem kaptál. Mert ugye, ha egynek adnak, adni kell mindenkinek (sztk-ban voltál? ).

Én kaptam abból az érzéstelenítőből, amit írtál, mert terhesen voltam fogorvosnál. Nem csinált belőle gondot. Ugyanannyit fizettem, mint nem terhesen.

2010. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is a másikat szoktam kapni mert Allergiás vagyok a lidocainra.

Még szép hogy kell ilyenekre gondolni mint én is.

Vagy az a doki esetleg kihúzná egy kismama fogát érzéstelenítés nélkül ha allergiás lenne a lidocainra.

Én előre megkérdeztem hogy mi lesz ha császárral kell szülnöm? Azt mondták hogy nagy valószinűséggel elaltatnak.

2010. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapja kellett kihúzni egy gyökér kezelt fogat és én is mondtam a dokinak, hogy szoptatok. Azt mondta, hogy inkább 24 órát várjak a szoptatással, nehogy baja legyen a babának. Vagyis fejjem le és öntsem ki a tejet. Mondanom sem kell: a szívem majd megszakadt, mikor öntenem kellett a csapba a tejet:(
2010. nov. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta, hogy nyugodtan szoptathatok. Vagy ha már 8 hónapos akkor jobb lenne, ha elválasztanám. Micsoda felfogás ez?!

Egyébként én is gondolkodom rajta, hogy allergiás lehetek a lidokainra. Mert kétszer kaptam életemben, mind a kétszer majdnem elájultam tőle. Vagy ez normális?

Arra én is gondoltam, hogy az ára miatt nem akart adni. Mert ő eldöntötte, hogy ekkora babát már minek szoptatni.

2010. nov. 26. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Én irtam a választ hogy allergiás vagyok a lidocainra.

Igen én is vagy elájulok, miután megkapom mert lemegy a vérnyomásom vagy nagyon rosszul leszek.

2010. nov. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!