Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a babám másfél cicit...

Ha a babám másfél cicit szopizik ki, akkor melyik mellemet kell fejni? Amelyiket teljesen kiürítette, vagy amelyiket félig? És a következő szopit hol folytassuk, melyik mellen?

Figyelt kérdés
Tejszaporítás lenne a célom.
2010. dec. 3. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány hónapos a baba?
2010. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát azt kellene fejni amelyiket félig ürítette ki.És én következőleg azzal kezdeném a szopit.


És hány óránként eszik,mennyi idős?Nem tudnád szaporítás céljából gyakrabban cicire tenni inkább?

2010. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Három és fél hónapos, ötször eszik csak (3 óránként), mert este 10-től reggel 8-ig alszik már hetek óta.
2010. dec. 3. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben napközben 2-2,5 óránként cicire tenném.2 nap alatt garantáltan több tejed lesz,és nem feltétlenül borul fel a napirend.Úgy is egy növekedési időszakban van ennyi idősen,és bizony pont azért kevesebb a tejed,mert több kellene.

Én mindig a szopik számát növeltem ilyenkor.

2010. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbálom sűrűbben, de akkor nem eszik, csak játszik és elalszik. Minden szopi között alszik legalább egy órát, nagyon nyugodt kisgyerek.
2010. dec. 3. 17:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Vannak babák, akiket hiába teszel cicire, nem szopnak, ilyenek voltak az én gyerekeim is.

Szerintem teljesen jó, hogy rendre 3 óránként eszik a babád, inkább fejjél, ne zavard meg a napirendjét plusz cicikkel, pláne, ha nem éhes. Ráadásul még a hasa is megfájdulhat. Az enyémnek mindig fájt a hasa, ha hamarabb cicizett, mint 3 óra.

Szerintem fejd le a cicidet, mindkettőt, ha szaporítás a cél. A következő szopit azzal kezdd, amelyiket jobban érzed, hogy tele van.

2010. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
Ha jól elvan a babád, miért szeretnél szaporítani? Eltenni, leadni?
2010. dec. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az esti utolsó szopinál általában nagyon keveset eszik és utána sírdogál. Nem tudom, hogy csak lusta-e, vagy kevés neki a tej. Ezért fejnék napközben többet le, ha lenne, hogy tudjak mivel pótolni.
2010. dec. 6. 08:12
 9/9 xStefix ***** válasza:

Na ez az, ami valószínűleg felesleges, hidd el! ;)

Sok anyuka csinálja ezt, pedig csak tudni kellene, hogy ez miért van így és hogy ez normális - és máris egy csomó időt meg tudnál spórolni magadnak.

Azért tapasztalod ezt, mert egyrészt, estére csökken az egyszeri tejadag mennyisége, hiszen a szervezeted napközben elfárad, másra használod fel az energiát. Ugyanakkor a tej összetétele kismértékben pont úgy módosul, zsírosodik, hogy ez a csökkent mennyiség ne jelentsen automatikusan "éhezést". Másrészt a baba is elfárad estére, nyűgösebb, sírósabb lesz, hiszen ő is kimerül - az igény szerint szoptatott baba pedig ilyenkor általában szopizni szeretne, hiszen a mellen való cumizás nyugtatja meg legjobban.

Szóval látod, mindez teljesen normális jelenség; viszont egyáltalán nem szükséges fejni ahhoz, hogy megoldást találj rá. Semmi mást nem kell tenned, mint esetleg gyakrabban szoptatni, ha úgy látod, a babád nyugodtabb ilyenkor. Vagy megpróbálhatod kicsit átrendezni az esti menetrendet, pl. fürdés előtt is szoptatni egy kicsit, korábban fürdetni, lefektetni stb. Ha ráérzel (és miért ne:), rövid időn belül pozitív változást tapasztalhatsz.

Én is ugyanígy csináltam és sose kellett este pótlást adnom. Szerintem tegyél egy próbát, hátha beválik!

2010. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!