Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hónapos anyatejes babátok...

Egy hónapos anyatejes babátok hányszor szopik egy nap? 6 alkalom kevés?

Figyelt kérdés
Én éjszaka nem keltem őt, ő kelt engem, kb. 2kor és 6-7kor eszik. Nappal 3 vagy 4 óránként szopizik.
2010. dec. 28. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így jónak hangzik, mi 4 hósak vagyunk, de 1 hónapos korában az én babám is így szopizott. Pont így, éjjel 2 körül, aztán reggel 6-fél 7 körül. Napközben meg 3-4 óránként, de volt, hogy 2 órát bírt egyik etetéstől a másikig. Jól csináljátok!
2010. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 6x evett 1 hónaposan, és előtte is csak max. 7x. Hiába próbáltam többször etetni, nem kérte. Így elég hamar beállt ő is a 3-4 óránkénti evésre. S nagyon szépen fejlődik, már 5 és fél kiló - 3300 grammal született, most 2 és fél hónapos.
2010. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megpróbálod hamarabb cicire tenni, és nem kéri, akkor nem kevés. Az, hogy az interneten azt írják, egy babának 8-12x kell szopizni, csak egy irányszám. Hiszen, ha neked csomó tejcsid van, és a babád jól kiszívja, minek kérne sűrűbben? Hízása hogyan alakul? Havi fél kg simán elég.


Eleinte én is aggódtam a kevés alkalom miatt, mert rengeteget aludt, és én ugyan nem ébresztettem fel szopizni. Heti 10dkg hízott. Hát nem volt egy pufók gyerek, de ő így is elvolt, vidám volt, csendes, nem erőltettem. Később viszont behozta a lemaradását, volt hogy heti 25dkg hízott.

2010. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig hetente mértük, 150-170 grammokat hízik hetente.
2010. dec. 31. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 8-szor eszik/1 hós/ de mi korábban születtünk,bár 2500gr-mal,nem kis súllyal,a koraszülöttosztályon 8 etetést javasoltak,kicsi fiam eszik is 3 óránként,1 hós korára 1kg-ot gyarapodott is.
2011. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hamarabb lett 1 honappal,2550gr.Naponta 10 alkalommal biztos szopizott.En gyakran kinaltam,mar az ehseg elso jeleire amikor keresgelt a szajaval.Az elso honapban 1100gr hizott.
2011. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hízás teljesen rendben van!

Olvasd el ezt: [link]

2011. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!