Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is nehezen élte meg a...

Más is nehezen élte meg a gyermekágyas időszakot?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nehezen megy, ma vagyunk 1 hetesek és iszonyatosan fáradt vagyok! Éjszaka összeadva alszunk 5,5 órát, nappal meg nem tudok aludni.. még... Én a 3 óránkénti szoptatást választottam nappalra, nem az igény szerintit, mert azzal kezdtük a kórházban, meg itthon is első nap, de drámaian összevissza volt és nekem kell a rendszer.. Este 11-1-ig sír, aztán alszik fél 4-ig, aztán 6-kor kel és onnantól megy a 3 óránkénti... De én iszonyú álmos vagyok és sokat sírok, hogy biztosan én rontok el valamit, hogy rossz anya vagyok/leszek, sosem fogja átaludni az éjszakát, stb... Írjatok, mert kétségbe vagyok esve!
2009. jan. 31. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Szia!Ne aggodj,jó anya vagy és leszel.Nekem is nagyon nehéz volt az első 2hónap,onnantól átalussza az éjszakát.Most 5hónapos a babám.Én is igény szerint (śzotattam) szoptatok és baállt egy bizonyos napirend.Pár héttel ezelött este 8tól reggel 8ig aludtunk,most már 11körül fekszünk,ez mindig változni fog(szerintem)a baba növekedésével.Ti még nagyon kicsik vagytok,jó lenne ha nappal tunál pihenni amikor a babót is alszik.Ha nem is alszol el de legalább dőlj le,hidd el nagyon sokat számit.És ne sírj,mert nem tesz jót a babódnak sem meg a tejtermelésnek sem.Kitartást és boldog babázást!
2009. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nyugodj meg! Nekem nagyon nehéz volt az első időszak. Sok vért vesztettem, és a gátsebem is begxulladt. Nekem jól jött, hogy volt segítség, mert egyedül megbolondultam volna. Szerintem egy ideig még nem lesz rendszer! Ha adhatok egy tanácsot, szoptass igény szerint, mert a babócád még nagyon kicsi, és neki a szopi még nem csak a kajcsit jelenti! Az én babám már majdnem 8 hónapos, de ő is még sokszor cicire könyörgi magát, hogy hozzámbújjon, vagy megnyugodjon kicsit! Ez a legjobb a tejtermelődésre is! Pihenj minél többet naközben, és ne restelj segítséget kérni!!!!

Minden jót, kitartást! Hidd el nagyon gyorsan repülnek a napok!

2009. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és szoptass éjszaka is , mert az Neked is jó, ha nem durran be a cicid (mellgyulladást megelőzvén!)! A baba átalussza majd az éjjelt, ha itt lsz az ideje! Egyelőre még nekünk kell alkalmazkodni! És ne sírj, valószínű a rossz kedved a hormonok miatt, meg az új helyzet miatt van! Próbálj ráhangolódni a babádra, mert megérkezett, akit olyan régen, olyan nagyon vártál!!!! Hidd el, bárki, bármit mond kell egy kis idő, hogy a baba és a mama összehangolódjon,mindenkinek új ez a helyzet!

Utolsó voltam

2009. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugi, addig nem lehetsz rossz anya amíg aggódsz a babád miatt. Próbálj meg napközben pihizni, ha nem is alszol el, de jót tesz ha kicsit ledőlsz. A sírás csak árt, el is apadhat a tejed tőle.

Nyugodj meg!

2009. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem szinte mindenki így érez az elején. Nyugi, teljesen jól csinálsz mindent. Lesz rendszer is (nekünk kb. a 8-9. héttől kezdett beállni), nem kell semmit sem erőltetni, a babák nagyon okosak ám ilyen téren. Át is fogja majd aludni az éjszakát , csak hagyd, hogy beálljon a "kinti" világra.

Ha ez megnyugtat, írd, hogy mikor szopiztok, pár nap alatt meglátod, hogyan kel fel a pici, mikor igényli a kajcsit és ehhez kezdd el igazítani a napirendetek első lépéseit (mi úgy csináltuk, hogy délelőtt volt egy időszak, amikor masszír volt, meg torna, utána kajcsi, utána séta). Nem baj, ha az elején csúszkáltok, hidd el, hogy tényleg beáll a baba egy idő után.

A lényeg, hogy semmin se görcsölj és pihenj sokat- ahogy az előttem írók is javasolták. Most minden másodrendű, egyedül a baba és Te számítasz.

Pihenni csak akkor tudsz, ha a baba is pihen, szóval minden alkalmat ragadj meg (a házimunka le van ejtve, senki sem fog tőle kiborulni, nyugi).A szervezeted hamarosan már nem lesz ennyire kimerült, meg fogja szokni az éjszakai keléseket és a napközbeni "ugrálásokat".

Még egy jó tanács: bőgd ki magad, ez most a hormonok miatt is van így, nem kell visszafognod, inkább sírj, minthogy feszült legyél- ami a tejtermelésnek tényleg nem tesz jót.

Kb. 2 hónapos korában majd mosolyogni fogsz az egész kétségbeesésen, de az elején valóban kicsit nehéz az élet.

2009. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nyugi mindenkinek nehéz az eleje. Én az első 2 hétben állandóan bőgtem ok nélkül.

Már más is irta sztem is szoptass igény szerint, mikor a babád kéri. Mi igy csináljuk, a babám nagyon kiegyensúlyozott, csak akkor sir ha éhes, nagyon sokat mosolyog. Kitartás nektek, nem rontasz el semmit!

Boldog babázást kivánok Nekek!

9hetes kisfiú anyukája

2009. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nagyon szépen köszönöm a sok támogatást amit adtok és a tanácsokat is. Kezdem jobban érezni magam sokkal. :)
2023. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!