Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudnék úgy fogyni, hogy...

Hogy tudnék úgy fogyni, hogy ne menjen a tej rovására? Próbálok 4-5 után már nem enni. Mit tehetnék még? 20kg felesleg van rajtam

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Amig szoptatsz, addig nem tehetsz ilyet, hogy4-5 után nem eszel, mert csak a tejed megy el töle. Komolyabban fogyókúrázni sem szabad ugyanezért.

Amit viszont megtehetsz, hogy kevesebb kenyeret, tésztát eszel, és helyette több salátát, zöldségeket (lisztezés nélkül) nyersen vagy megpárolva, akár kevés sajttal átsütve is lehet. Ami sokkal fontosabb, hogy mozogj rendszeresen - naponta legalább egy órát sétálj a szabadban, lehetöleg tempósan - a babádban is jót tesz a mindennapos levegöztetés.

Igy ugyan csak lassan fogysz, de szoptatás alatt nem szabad diétázni, mert csak elapasztod magad.

2011. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szoptatsz éjjel? Én nem fárasztanám ki magam az esti nemevéssel, valami kellene a gyomrodba, amiből energiát nyersz.

Sokat sajnos nem tehetsz, drasztikusság kizárva, szépen lassan viszont tudsz fogyni, az egyébként is tartós. Rólam 15 kg ment le eddig szopi alatt (ebben nincs benne a szülés utáni hirtelen súlyvesztés), úgy, hogy édességhez nem nyúlok, az tabu, reggelre-délelőttre teszem a szénhidrátban dús ételeket, ebédet ugyanazt eszek mint mások, de kevesebb adagot, kisebb tányérból, délután pedig marad a lájtos nasi, gyümik, magvak, egy kevéske sajt, vagy kemény tojás, vagyis a fehérjék, és inni, inni, inni. Este én sem eszem, de az én apróságom már átalussza az éjszakát, úgyhogy én is tudok pihenni.

2011. jan. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Éjjel már mi sem eszünk,én is reggelre probálom tenni a nagy zabálásokat 4-5 után meg ha nagyon éhes vagyok joghurtot vagy gyümit eszem
2011. jan. 18. 07:52
 4/9 anonim ***** válasza:
dettó ez vagyok én is, kb 20 kiló plusz és ha nem eszem akkor egyből érzem a tejen hogy kevesebb. Próbálok kevesebb nasit enni remélem ettől nem megy el a tej én viszont fogyni fogok. Most baba-mama tornán gondolkozom ha nem szopizik már annyit akkor rendes futkosás vagy más mozgás! Próbáld ki te is legalább a babával vagy és szerintem jó móka is az együtt tornázás.
2011. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a vilag legnagyobb butasag 4-5 utan nem enni. soha nem fogsz lefogyni ha nem tanulsz meg alapszabalyokat a fogyokurarol es ha nem is mered meg a test mukodeset. egyel 5-6 szor keveset, reggel /delelott szenhidrat , delutan /este feherje, nincs cukor es liszt, van viszont sok zoldseg, hus gyumolcs gabona es tejtermek. Ne egyel ket etkezes kozt es mozogjal legalabb napi 30 percet. nem megy a tejed rovasara. amit most csinalsz az valoban art. a tejed nem lesz rossz vagy jo csak sok vagy keves...ha a tested nem tud termeleni "jo tejet" akkor inkabb nem csinal semmilyet...ha azt latod hogy apad (ami nem valoszinu)akkor legyen +1 etkezes a napirendedbe.
2011. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 13 hónapja csak fejek s közbe anyatejleadó is vagyok!

Az eredmény -20 kg!

2011. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is 5 hónapig fejtem kb. 1,5 l tejem volt egy nap és mégis csak felfele mentek a kilók.Most hét hónapos a babám,most már nem fejek csak ha nagyon muszáj.A legnagyobb gondom,hogy a hasam is akkora mintha legalább 5-6 hónapos terhes lennék.Eléggé frusztrál ez az egész,nem érzem jól magam a bőrömben.De persze a babám az első és ha észreveszem,hogy kevesebb a tejem nem probálkozok.Igazából okosan szeretnék fogyni,hogy egyek csak olyat ami nem hizlal annyira
2011. jan. 18. 12:03
 8/9 anonim ***** válasza:

szia, én is szoptatok, de elkezdtem fogózni.

kb 1800 kalóriát eszek egy nap, mert annyi kell, hogy legyen tejem rendesen, nem eszek kenyeret, csak extrudált teljes kiörlésű cuccost, édesség nélkül létezni nem tudok, ezért megengedek magamnak ebéd után egy kocka csokit, vagy update 1-es pudingot, vagy update 1-es puffasztott búzaszeletet aminek az egy oldala csokival van bevonva.

Este ha nassolhatnékom van, akkor almát bedobok a hot pan-ba rá egy kis fahéj. Nagyon finom.

ebédre ha kell köret akkor az rizs. sok husit és zöldséget eszem, és tornázom, de napi 1 percessével emeltem, most 10 percnél tartok, most kezdem megint emelni 20 percig, és így tovább, így elkerülöm az izomlázat ami nem jó a tejnek, de már látom, hogy ment lejjebb a hasam.

van az anyatanyán egy fórum ahogy gyk fogyni vágyó mamik vagyunk, megosztuk egymással ötleteket, bűnözéseket stb. ha van kedved akkor elküldöm a fórumcímet.

2011. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat.Jó lenne ha elküldenéd hátha találnák még jó ötleteket.Elöre is köszi:-))
2011. jan. 18. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!