Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kemény volt a mellem a tejtől,...

Kemény volt a mellem a tejtől, csepegett ki, de mégsem volt elég neki! Más is volt így?

Figyelt kérdés
Már túl vagyunk a szoptatáson,de nagyon foglalkoztat még mindig a kérdés!Nagyon kicsi a cicim(tudom,hogy ez önmagában nem akadály). Kőkemény volt a mellem,mind a kettőt teljesen kiürítette de mégsem volt elég neki éhes volt!Előfordult valakinél hasonló probléma?
2011. jan. 21. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos :( Az én melleim is kicsik, a babám nagy súllyal és jó nagy étvággyal született, már a 2. héttől ki kellett pótolnom tápszerrel esténként, ill délután. Pedig minden létező dolgot megtettem a több tejért, de ennyi volt.
2011. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor mégis van benne valami,hogy ha kicsi a mell nem biztos,hogy elég lesz a tej! Nekem az első perctől pótolnom kellett! Nekem is nagy babám született,és az étvágyával sem volt gond!
2011. jan. 21. 14:31
 3/16 anonim ***** válasza:

én vagyok aki írt

én azt olvastam, hogy nem függ össze a mell mérete a tej mennyiségével, illetve annyiban hogy a nagy cici többet tud tárolni, de a tapasztalatom nem ez, a körülöttem lévő kismamikra szinte mindegyikre igaz, hogy aki nagy mellű, annak sokkal jobban és tovább sikerült szoptatni, mint akinek kicsi a melle

2011. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem,hogy nem függ össze! Nekem szoptatás alatt sem nőttek a melleim,talán max egy fél kosármérettel! Remélem a következő babámat tudom majd kizárólag szoptatni,és nem kell tápszerrel pótolni!
2011. jan. 21. 14:56
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát igen,mindenhol azt olvasni,hogy nem függ a mell méretétől.De...Én például anyatejleadó vagyok,napi 2 liter tejem van.Alapból 85-ös melltartót hordok,szoptatás alatt 90-eset,tehát nagyobb mellem van.Reggel úgy ébredek,hogy a két cicimben összesen 750 ml tej van.Kis cicivel ez nehezen működne...Azt tudom esetleg elképzelni,hogy a kis mellből többször,kevesebbet kell szopizzon a baba,hogy elég legyen neki.
2011. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, nagyon irigyellek! :))
2011. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
azta, két mellbe 750 ml, az NAGYON DURVA...mármint jó értelembe! gratulálok!
2011. jan. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 xStefix ***** válasza:

Igen, általában úgy működik, ahogy írtátok.

A kis mell valamennyivel kevesebbet tud tárolni, ezért lehet szükség a gyakrabb szoptatásra. Viszont, a tej nagy része meg szoptatás közben termelődik... úgyhogy valahol a kettő között van az "igazság".

Én 75B-ről mentem 85C-re. Most 80A vagyok, 3 éve szoptatok. Borsószem, oszt tessék... Nagyon egyéni, hogy kinél hogy alakul.


Kérdező,

az egyáltalán nem jó, ha kőkemény a melled, mert ez túltelítődést jelent, ami viszont épphogy visszaveszi a termelést! Próbálj figyelni rá, hogy ne keményedj be, inkább szoptass gyakrabban, úgy valószínűleg jobb lesz. Fejni nem tudsz? Hátha segítene, ha a gyakori szopi nem működik annyira.

2011. jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszodat! Amint írtad már túl vagyok a szoptatáson,másfél éves a kisfiam! Csak reggelre volt ilyen kemény a mellem,éjjel egyszer kelt fel szopni a babám! Minden szoptatás után fejtem! Fél évig próbálkoztam mindenféle módszerrel,hogy több legyen a tejem!Két és fél óránként fejtem (10-15ml-ket sikerült) de egyre csak csökkent a tej mennyisége,ugyhogy fél év után feladtam!
2011. jan. 25. 10:30
 10/16 xStefix ***** válasza:

Upsz, elnéztem, hogy már nem szopiztok, bocsánat. :)


Írnál még a szopis gyakorlatodról? Milyen gyakran, hogyan szoptattál? Mikor és miért kezdtél pótolni, miből adtad? Játszócumit használtál-e? Hozzátápit mikor kezdtétek?

Amit eddig tudunk, abból szerintem nem kellett volna, hogy elapadás legyen. Úgyhogy mostmár én is kíváncsi vagyok, mi lehetett a baj.. Ha adnál még pár részletet, lehet, hogy jobban látnánk a dolgot.


(Egyébként pedig, ha mondhatok ilyet, örülök neki, hogy még mindig gondolkozol a dolgon, szerintem ez nagyon jó! :) Sajnos nem olyan gyakran olvasok ilyesmit, mint ahogy talán szükség lenne rá...)

2011. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!