Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Néha szúró fájdalmat érzek az...

Néha szúró fájdalmat érzek az egyik mellemben, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Még csak ma tapasztaltam, de többször is a nap folyamán. Elég kellemetlen. Abban a mellemben érzem, amelyikben több tej van. Szoptatás után le szoktam fejni. Valaki tapasztalt hasonlót?
2009. febr. 3. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Három hónap kínszenvedés, 3 nőgyógyász, 2 bőrgyógyász, szoptatási tanácsadó, védőnő után sem tudtam az okát kideríteni. Nekem az őrületes fájdalomig fokozódott.

Egy korábban feltett kérdésnél," - Mi a mellszövetgyulladás ?"- részletesen leírtam ami végül is megoldást jelentett.

Ha nem találnád meg, röviden: Nagyon ritkán alakul ki és nem a tej termelődése miatt van. Az képtelen így fájni.

A fájdalmas mellett tehermentesíteni kell, fel kell egy időre menteni a szopi alól és bizony gy ideig vizesruházni.Nem kell megijedni visszajön a tejci majd.

Gyulladásgátlás: Diclofenac 2 napig. Ezt nekem is csak nőgyógyász javaslatára volt szabad szednem. Belladonna homepopátiás golyócska. Propolisz cseppek.

A legvalószínűbb magyarázat : a mellszövet vagy a tejcsatorna nem bírja a sorozatos tellést, ürülést és ez egy kiterjedt gyulladást ( nem mastytis) okoz. A mell ürül termeli is a tejet csak a szövetállomány, valamint az érintett érhálózat és tejcsatornák mintegy elfáradnak.

Sok kismamával beszéltem akiknek ilyen volt. Nagyon tud fájni, de te még elébe tudsz menni. A fejés nagyon jó, azt ne hagyd abba, csak a baba szívását kell most felfüggeszteni. Mivel ők tudják a legjobban üríteni a mellett, a csak fejés úgyis tejcsökkenést eredményez, de ez most a kímélet szempontjából fontos. Ha vigyázol szépen elmúlik és minden gond nélkül szoptathatsz tovább.

Kívánok minden jót.

2009. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a jótanácsot:)
2009. febr. 3. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!