Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történik ha csak egyik...

Mi történik ha csak egyik mellemből szoptatok?

Figyelt kérdés

El fog apadni mind a kettő?

egy fél éves baba anyukája


2011. jan. 27. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Mármint hogy felváltva, egyik alkalommal az egyik, következő alkalommal a másik mellből? Mert azt úgy kell, nem fog elapadni.

De ha KIZÁRÓLAG mindig ugyanabból a mellből (pl cska abal mellből mindig), akkor a másik mellből elapad a tej, igen.

2011. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nem fog elapadni,csak az, amelyikből nem szopizik.Az én kisfiam is ezt csinálta kb 3hós korától csak a jobb ciciből volt hajlandó szopizni,egészen 13 hós koráig.
2011. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

6 hós elmúlott már a kisfiam, és kb 1,5 hónapja szenvedek egy ekcémás bőrpírrel járó kisebesedéssel a bal mellbimbóudvaromon. (magának a m.bimbónak semmi baja csak körülötte fáj, viszket stb)

eddig kibírtam, de most hogy már elmúlt hat hós nagyon gondolkodom rajta hogy elhagyjuk a bal oldali szopit hogy ki tudjam végre kezelni, vagy legalább javuljon a helyzet.

Tehát akkor a másik cicimben lesz tej?

És ha pl napi csak egyszer kapna a bal ciciből akkor a mennyisége beállna azon az oldalon a napi egy alkalomra? a másik meg normálisan funkcionálna?

2011. jan. 27. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A sebes melledből ne szoptass, hanem szivd le és azt kapja minden második alkalommal cumisüvegből. Pár nap alatt rendbejön és mivel közben minden második alkalommal szopik a jó mellből, igy nem lesz cumisüveg miatti zavara sem és pár nap múlva minden helyrejön!

Én is csináltam, ha kellett, mert pl. kisebezte a szopi, vagy hasonló.

2011. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva: igen, ha teljesen elhagyod abból a mellből a szopit és le se szivod, akkor az elapad, ha csak naponta egyszer szoptatsz abból, akkor nagyon lecsökken a mennyisége abban a mellben (egy nap alatt fog feltelni csak).
2011. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Sajnos ez nem egyszerű kisebesedés, hanem ekcéma. nagyon hajlamos vagyok az allergiára ekcémára- igy biztos vagyok benne hogy az.

homeopátiás krémem is van rá, csak igy szinte lehetetlen kezelni, hogy egy nap többször is eszik belőle a kisfiam.

(egyébként először kisebesedésre való mellkrémmel kezeltem, de csak azt történt hogy a bőr nem volt száraz, de a pirosság, viszketés megmaradt!

köszi a tapasztalatokat! sokat segítettetek!

2011. jan. 27. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak az első hónapban szoptattam 2 mellből, mert a balban sokkal kevesebb volt a tejem és mindig át kellett tennem a jobb cicimre a babát. Onnantól kezdve elapadt a balban és a jobb-ból összesen 9 hónapig tudtam szoptatni, akkor is már csak reggel és este, majd hamar elapadt.
2011. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!