Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egész nap köménymaglevest...

Egész nap köménymaglevest eszem, és Laktoherb teát iszom, hogy több tejem legyen. Egyik nap több van, másik nap kevesebb. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Attól, hogy a tej nem a teától vagy a köménymagos levestől termelődik, hanem a szopitól. Annál több tejed van, minél többet teszed mellre a babát. A mell stimulációja által termelődik a tej.

Amúgy honnan tudod, hogy mikor mennyi van? Méred? Hogyan? Szoptass igény szerint, felejtsd el a mérlegeket és minden felesleges dolgot. Ha igény szerint szopizik a baba, ideálisan fog fejlődni.

2009. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Véletlenül se méregess. Ha a babád jókedvű, akkor nincs gond, nem éhes.
2009. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha tápláló és könnyen emészthető ételeket eszel, az legalább olyan jó, mint a tea és a leves. Ráadásul a teát nem mindig birják a babák... (lehet, hogy vmelyik gyógynövényt érzik az anyatejben?)

És egyet értek az előttem szólókkal.


Sok sikert a szoptatáshoz!

2009. febr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem egyik se segitett. Szerintem ezek csak csodaszerek. Legtobb a hormonokon mulik, hidd el. Van olyan no, aki hiaba tartja egesz nap a cicijen a babajat, akor se termelodik teje.
2009. febr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyel taplaloakat, igyal sokat, tejet, vizet, meg amit szeretsz, es tedd sokat mellre a kicsit!

Amiket iszol felejtsd el!!!!! Milyen izuk van amugy, es hogy birod enni inni oket??? Hagyd el ezeket.

Egyel inkabb helyettuk finom fott eteleket, es szopiztasd sokat, hidd el boven lesz tejed, ja, es ne stresszelj!!

2009. febr. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az első válaszra: a kisfiam doktornőja azt mondta, hogy ha sokszor teszem cicire a babát, hasfájós lesz.
2009. febr. 10. 07:22
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Többen írták, hogy szoptasd igény szerint, lehet benne valami, bárki is pontozta le a válaszokat! Az én babám, bár már 8 hónapos, még mindig sokszor cicire kéredzkedik, mert a cici nem csak élelemforrás, hanem ezerszer több egy pici babának. Fájdalomcsillapító, és maga az anyuci! A szoptatós teáktól nekem nagyon fájt a picim hasa! A köménymag volt a ludas! Mindent csodaszert kipróbáltam, semmi nem segített, sok folyadék, és sok mellretétel, ahogy előttem már többen nagyon helyesen leírták!!! Nekem is azt mondták etessem 3, majd 4 óránként, még szerencse, hogy nem így tettem, már rég nem lenne tejcsim! Az igény szerinti szoptatáshoz sok-sok türelem kell, de ez az idő erről szól! A mérleget pedig heti egyszer használd maximum, ha hízott, jókedvű, vidám, akkor nincs baj!!!! A hasfájás nem ettől lesz, nem minden baba egyforma, van aki sokszor keveset eszik! És a hasfájást inkább az befolyásolja, Te miket eszel!

Boldog babázást!!!

2009. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom az első hetekben volt, hogy 3/4 óra múlva újra szopizott, mert gyakran bealudt szopi közben, mésem volt soha hasfájós. Nekem most 5 hónapos a babám és csak akkor van mérve, mikor havonta 1x elmegyünk a tanácsadásra. Hidd el, ha igény szerint szopizik, sokkal több tejed lesz. A baba se eszik mindig ugyanakkora mennyuséget. A mérleg meg csak téged stresszel. Ha kíváncsi vagy rá, hogy hogyan fejlődik a pici, elég hetente 1, max két alkalommal mérni. Jó szoptatást, sok tejcsit Nektek! Ha gondolod, jó tanácsokat olvashats a szoptatással kapcsolatban az lll.hu honlapon.
2009. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Az orvosok is össze-vissza beszélnek hülyeségeket! Nem kell mindent elhinni nekik. Nekem is azt mondták, hogy ne etessem csak 3 óránként, mert megfájdul a hasa. De ha éhes volt 1,5 óra múlva, akkor megszoptattam. Két kislányom van, egyiknek se fájt soha a hasa, és mindkettőt 3 évig szoptattam.
2009. febr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
gondolj csak az afrikai alultáplált nőkre. az ő babájuk egész nap a hordózóban a cicin lóg, ezért van tejük.
2009. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!