Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lázas vagyok, torokgyulladásom...

Lázas vagyok, torokgyulladásom van. A doki azt mondta ne szoptassak! A babám viszont nem fogadja el a tápszert! Most mit csináljak? Egy szem demalgont vettem be, mert ezt írta fel. Egyébként 6 hós múlt.

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 11:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Imádom szoptatni, teljesen lelkibeteg vagyok. :(
2011. febr. 9. 11:07
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem szoptathatsz!

[link]

2011. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Erről megoszlanak a vélemények. Én is voltam lázas, a védőnőm azt mondta nyugodtan szoptassak, mert a babához nem jutnak át úgy a vírusok, bacik, viszont kialakul nála az ellenálló képesség. Míg az ügyeleten azt mondta a doki, hogy nehogy szoptassak, mert lázasan nem szabad. Na most akkor lehet agyalni, hogy kinek higgyen az ember.
2011. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer miatt nem szoptathatsz?

Mert a betegség nem akadály!! Sőt, az ellenanyagok így jutnak át, a szopi során!

Hivd fel a gyerekorvost és kérdezz rá szerintem!

2011. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A háziorvos azt mondta, hogy 38 feletti láznál nem szabad szoptatni, mert a tejjel együtt átmegy a vírus is a baba szervezetébe. Máshol meg azt hangoztatják, hogy lázasan is szabad szoptatni. Nem tudom mitévő legyek. Maszkot már húztam, és állandóan fertőtlenítem a kezem, meg szellőztetek.
2011. febr. 9. 11:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szoptass nyugodtan, csak vigyázz, hogy milyen gyógyszereket szedsz!
2011. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A vírus nem megy át a baba szervezetébe szerintem. Én legalábbis a három gyerek szoptatása alatt nem vettem észre, pedig volt, hogy én is betegen szoptattam. Gyógyszereket nem szedtem, hanem hársfateáztam, mézet ettem, borogattam a torkomat. Szoptattam lázasan is.

Persze nem hagytam, hogy 39 fölé menjen a hőm.

2011. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez érdekes...

Én úgy tudom,hogy a vírusok nem jutnak át,hanem az általad termelt antitestek kerülnek át,így kevesebb eséllyel fogja elkapni a betegséget.Aztán lehet,hogy nem jól tudom.

2011. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szoptathatsz nyugodtan, ha nem szedsz vagy nem kell beszedned több gyógyszert. Ha láz- v fájdalomcsillapítót szedsz be, akkor még a gyogyi beszedése előtt szoptass, ill 3-4 órával azután szoptass ismét. Amúgy maga a láz nem akadály!!!
2011. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan szoptass!

a háziorvosok semmit sem tudnak, ha a szoptatásról van szó, engem is egyszer majdnem csőbe húztak, aztán megkérdzetem egy gyerekorvost, pont mást mondott.


Amúgy most nekem is fáj torkom, de sose szedek rá semmit, pár nap és elmúlik

2011. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!