Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ihatok egy kevés bort ha...

Ihatok egy kevés bort ha szoptatok? Lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Egy pohárból nem lesz semmi baj.
2009. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Minden atmegy a tejbe. Gondolom nem akarsz alkoholt adni a babadnak.
2009. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Aki lepontozta az első válaszolót nincs igazán tisztában a dolgokkal, 1 pohár minőségi bor nem árt. Tényleg. Van olyan vérszegény kismama akinek orvos ajánlja.
2009. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Minosegi bor vagy nem, de alkohol, ami nem ajanlott sem terhesseg sem szoptatas alatt, aki tudja, hogy az alkohol azonnal a verbe kerul, az szerintem tisztaban van vele, milyen hatassal lehet egy ilyen kis testre.
2009. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Vashianyra pedig feltalaltak a vaspotlo gyogyszereket, vagy vastartalmu a hus, egyes zoldsegek, stb.
2009. febr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

"Az alkalmankénti egy pohár bor fogyasztása valóban nem káros a szoptatott babára nézve, ha az ital elfogyasztása és a szoptatás között eltelik 4-5 óra." Üdvözlettel,

Rózsa Ibolya, IBCLC

laktációs szaktanácsadó

[link]

2009. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés:

Sehol nem tudtam megfelelő információt kapni arról, hogy a szoptatás alatt fogyasztott alkohol, mennyi idő alatt ürül ki a tejből biztonságosan. Egy éves a kislányom, még szopik, és esténként elfogyasztunk 1-2 pohár vörösbort a férjemmel. A baba 3-4 óra körül szopik legközelebb, alkoholt nem iszom 10 után. Tudna Nekem erre választ adni? Amennyiben nagyobb mennyiségű alkoholt fogyaszt az ember alkalomadtán, meddig ajánlott kihagyni a szoptatást?

Válasz:

A szoptatás alatti alkoholfogyasztást nem tanácsoljuk. Az elfogyasztott alkohol felszívódik a vérbe, onnan az anyatejbe. Az odakerült alkohol a baba gyomrába ürül, nem szívódik vissza. Tehát amit Ön este elfogyaszt az ezután a tejbe kerül és a legközelebbi szoptatás során ürül ki a melléből (ezek szerint hajnalban). Akkor nem kapna a baba az alkoholból, ha reggel kifejné a mellét (addig nem szoptatna) és az azután termelődött tejet adná csak oda a kicsinek. Nagy mennyiségű alkohol fogyasztása esetén talán még 2 szoptatás kihagyására is szükség lehet- fejéssel. Ebben az esetben vagy az alkoholfogyasztást, vagy a már 1 éves baba szoptatását kellene felfüggeszteni, ez utóbbi kevesebbet ártana, mint akár kis mennyiségű rendszeres alkoholmennyiség a fejlődő idegrendszernek. Ez utóbbi az alkoholra különösen érzékeny.

Dr. Gömöri Ágnes

[link]

2009. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Akkor te ne igyál bort alkalmanként és meg van oldva majd mi az elsővel igen. Mert ahogy mindenről erről is megoszlanak a vélemények orvosi körökben.
2009. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
26%
8 hónapja szültem.Nekem a terhességem alatt is tanácsolta az orvosom,hogy napi 1 max. 2 dl. vörösbort igyak meg naponta,mert nyitott volt egy kissé a méhszájam.Az alkalmankénti minőségi, CSAK VÖRÖS BOR max. 2dl. elfogyasztásával semmi gond.Jót tesz a vérképzésnek,persze ne közvetlen szoptass utána.AMENNYIBEN NAGYOBB ALKOHOL MENNYISÉGET FOGYASZT AZ ANYUKA (részegségre gondolok) 3 NAPIG NEM AJÁNLOTT A SZOPTATÁS.Ebben az esetben előre lefejt tejet a legérdemesebb adni a babának,vagy tápszert.
2009. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Egyszer-kétszer az elmúlt 10 hónap szoptatás alatt én is megittam már 1-1 deci bort. Ennyitől semmi baja nem lesz egy kisbabának. De jó minőségű, valódi szőlőből készült bort érdemes inni, a tablettás pancsokat el kell kerülni.

Higgyétek el, lehet, hogy többet árt egy hajfestés, vagy vegyszeres (gumikesztyű nélküli) takarítás a babának, mint egy pohár bor... (Bocs, ha valaki magára vette, én is bánok vegyszerrel. :-))

2009. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!