Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes a kislányom, rengeteg...

2 hetes a kislányom, rengeteg tejem van, de egyszerűen nem tudom rátenni cicire, csak cumisüvegből eszik. Már megpróbáltam mindent (több fajta mellbimbó védőt). Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. febr. 4. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Én két segítséget ajánlanék. Az egyik:

[link]

A másik:

[link]

Ők a szakértői a témának.

2008. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak az a kérdés miért kellett a bimbóvédő. Anno nekem is javasolták mert az egyik kissebb mint a másik de én nem használtam és így is tudtam szoptatni. Probáltad nélküle? Szerintem nem lehet v.mi jó ize annak a bigyónak.
2008. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is volt ilyen probléma,annyira sok volt nekem is,hogy a bimbót se tudta bekapni a kisfiam.Kifejtem szopi előtt egy kicsit és néha át is masszíroztam,hogy fellazuljon,mert már olyan volt mint a kő.Szerintem inkább ciciből próbáld,hiszen a cumisüvegből könnyen jön a tejcsi,nem kell "megdolgozni" érte. Remélem tudtam segíteni,üdv,egy boldog anyuka
2008. febr. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom nem tudott normálisan szopizni,akárhogy küzdöttünk egymással,sosem lakott jól, kicsit lusti volt. Én végig fejtem neki a tejet amíg volt. Szerintem az a lényeg,hogy tejci legyen,hogy miből az már részletkérdés.
2008. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a cumisüveg cumizavart okozott, tehát sokkal könnyebb üvegből, abból magától is jön, a cicinél meg kell dolgozni. Ne add fel, fejjél kis egy kicsit a kezeddel, és türelmesen próbálgasd, nem baj, ha sokadszorra sikerül csak bekapnia. Ne felejtsd el, hogy ösztön ide, ösztön oda, neki is rengeteg mindent meg kell tanulnia, szopizni is, nem megy magától. Nagyon sok sikert kívánok hozzá nektek!
2008. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi ma lettünk 4 hetesek és csak most kezdte mindkét cicit elfogadni,idáid üvöltött mikor be kellett falni,söt,csak az egyiket fogadta el,mert az kisebb volt,mint a másik...A mü mellbimbótól és a bimbó védötöl még jobban üvöltött és rengeteg levegöt nyelt.Nagyon elfáradt.

Most is pótolni kell,mert nem szopizik eleget,de már sokat haladtunk így is.Ne add fel,csak addig nehéz,amíg lassan elfogadja és megtanul szopizni.

Az él fiam császárral született és 2,70 volt,picike és aluszékony.Mostanra már éberebb és keresi a cicit,ha éhes.Én úgy próbálkoztam a szoptatással,hogy mikor nyugodtabb volt mindig elöbb azzal a mellel kínáltam,amelyet nem kedvelt.Most már nem tesz különbséget,egyformán elfogadja mindkettöt.

Nagy türelem kell,míg megtanulják és fejlödnek a szopóizmaik.

Én azért adtam csalóka cumit elsö perctöl,hogy fejlessze a szopóizmait.Sikeres volt,így tanult meg szopizni.Ne add fel és beszélj hozzá kedvesen és bíztassad.Szüksége van rá!Sok sikert kívánok!Egy nagyon boldog anyuci...

2008. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy ideig az én fiam is cumisüvegezett (véresre rágta a mellem, muszáj volt). A bimbóvédőt csak akkor használd, ha sebes a melled, amúgy nem oszt nem szoroz (különben ezek íz és szagmentesek, ez nem befolyásolja a babát). Próbáld inkább kanállal adni neki, igaz, hogy lassabb, de nem kényelmesedik el annyira. Két hetesen modnjuk még simán megszokhatja a szopizást is. Próbálgasd sokat, de ne akkor, amikor nagyon sír éhségében, inkább amikor félálomban van.
2008. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!