Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi 8-12x szoptató anyukák!...

Napi 8-12x szoptató anyukák! Hogy találtok időt evésre, főzésre, hogy többet ne is említsek? És idegekkel lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 20:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet: muszáj!

Két éve engem is csak az vigasztalt, hogy egyszer ez is elmúlik. :)


Még bőven lesz időd életed során főzni, takarítani, tip-top rendbe vágni a lakást, evésként meg bekapsz pár falatot.

A babádat szoptatni csak most tudod, és később nem hozhatod vissza ezt az időszakot.

Gondolj erre, és próbáld meg élvezni, még ha nagyon fárasztó is ez az időszak.

2011. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
20%
Miért szoptatsz ilyen sokszor? Ennyire gyorsan nem éhezik meg,csak cumizik sztem meg a közelségedre vágyik. Próbáld rászoktatni arra,hogy csak akkor szopizzon amikor éhes,szomjas. Mennyi idős a babád amúgy?
2011. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
37%

Én csak 6x szopiztatok,de minden erőm odavan, fájnak a karjaim, a lábam. csak segítséggel lehet. Szerintem is túl sok a 8x-i szopizás, főleg ha még annál is több, bár az első napokban még lehet, de 1-2 hét után ez nem megy. Nem tudom nálad hogy van, de nekem kb. 3 óránként van annyi tejem, amennyivel jól lakik, ha megszánom, és előbb adok neki, nem lakik jól és fölborul az egész napunk, és folyamatosan éhes marad, mert sosincs elég tej, és folyamatosan nyűgös. Ha jól lakik, alszik, és akkor tudok én is pihizni, és esetleg még néhány dolgot is meg tudok csinálni. Lehet, hogy nálad is azért kér mindig, mert mindig éhen marad.

Tudom, mindenki más, ez az én tapasztalatom. Fontos, hogy ne merülj ki, mert akkor nem lesz tej sem, és kezdődik az ördögi kör.

2011. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Hát az van, hogy babuci 3 hónapos. 2 hónapig minden csodás volt, napi 5x etetés, aztán úgy láttam, nem elég neki estére, sajna tápszerrel kiegészítettem, és egy hónap múlva, vagyis 1 hete szopisztrájkot kezdett, kb a cumisüveg miatt, úgyhogy leszoktattam, de ez azzal jár, hogy milliószor kell őt etetni, hogy serkentsük a tejtermelést, és mert ugye folyton éhes is már, mert szinte sosem lakik jól ugyebár, mert nem bírok termelni én sem ilyen tempóban, mint te, kedves utolsó kommentező :( Szóval aligha komfortszopizás, hanem inkább állandó éhség. nem is tudom, célravezető -e így ez az egész "kínlódás", dehát minden szaktanácsadó ezt látja normálisnak és megoldásnak
2011. márc. 27. 21:20
 5/62 anonim ***** válasza:
34%
Hát nekem ez nem tűnik megoldásnak,hogy 8-12-szer szoptatsz. Nekem is növelni kellett a tej mennyiségét,mert keveset hízott a babám, én minden szopi után fejtem és úgy szaporítottam fel.Ha maradsz ennél a módszernél,akkor se csináld 2 hétnél tovább,annyi idő alatt már kiderül,van-e értelme ennek amit csinálsz, szóval addig pihenj amikor csak tudsz, ha alszik a babád aludj te is,ne törődj semmi mással.
2011. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
És ha te fejtél minden szopi után, akkor termelődött elég mennyiség a következő szopiig? És eredményes lett a "kúra"?
2011. márc. 27. 21:49
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Hasonló cipőben jártam, mint te. És én (is) az igény szerinti szoptatással oldottam meg a dolgot. Napi 10-12 szopival, plusz az éjjeli szopik persze. Akkor azt hittem, hogy ennek soha nem lesz vége, és ha igen, akkor az nagyon messze van. De mást nem tehettem. Hiszen a kisbabámról van szó! Na de: vhogy kibírtam, olvasnivalót tettem a közelbe, hogy amíg szopizik(sokszor félálomban), addig én olvasok. Enni, inni, fürödni kevés időm volt, ha lett, azonnal rohantam, csináltam mindent. Néha eljött anyukám segített vasalni, takarítani stb. Tehát sokszor szaladt a lakás, de a babám legalább nem sírt, nem volt éhes, vele foglalkoztam. Hadd tegyem hozzá, hogy soha nem fejtem. Akkor sem, amikor több tejre volt szükségem... és megoldódott a dolog. Észre sem fogod venni, hogy elmegy ez az idő. Nálunk már több hónapja beállt egy rendszer, most 10 hós a babám. Mindig megkínálom cicivel, és mindig el is fogadja. Magától nem kéri. Van úgy, hogy egész napra anyukámra hagyom, mert én suliban vagyok, és ő nem sír, nem kér cicit. Tehát nem lett úgymond elkényeztetve. Ez nem elkényeztetés, hanem az igényeit elégíted ki. És hidd el, 6-8 hónaposan már nem az lesz az igénye, hogy napi 12szer szopizzon. Sőt, ilyenkor egy szopi már nem is tart 10-15 percnél tovább, vidáman, nevetgélve telik el egy-egy ilyen alkalom. Tehát azzal, hogy ilyen gyakran szopizik a kisbabád, nincsen semmi gond, akkor sem, ha egy szoptatás néha órákig is eltart. Cserébe egy nyugodt, kiegyensúlyozott, boldog babát kapsz, bensőségesebb kapcsolatotok lesz, nem beszélve az egyéb előnyeiről.

Az elején én is ugyanazokba a nehézségekbe ütköztem, mint te, és most egy percig sem bánom, hogy voltak napok, amikor úgy éreztem, hogy az ágyhoz ragasztottak a baba mellé :)) Idegekkel is néha nehezen bírtam, ezért néha megkértem a testvéremet, anyumat stb menjenek el ők sétálni a babával, én addig "pihentem", szusszantam egyet.Ha van erre lehetőséged, élj vele te is! Tudom, nehéz még elhinni, de meglesz a gyümölcse!

2011. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 xStefix ***** válasza:
80%

Nem egyik szopiról a másikra hat a tejserkentés! Sem a gyakrabb szoptatás, sem a fejés. Napok alatt javul csak a helyzet.

DE! Kérdező, ha te eközben nem tudsz vagy akarsz eleget pihenni, akkor nem lesz annyira eredményes a dolog! Sőt, akár még rosszabb is lehet. A folyamatnak ugyanis a kipihentség az alapja; ha ez nincs meg, nem lesz több tej sem, akármit is csinálsz. (Mindkét szoptatásban érintett hormon megfelelően kipihent állapotban termelődik a legnagyobb hatásfokkal.) Ezért is mondják azt a tanácsadók, hogy hagyd most a házimunkát, amennyire csak lehet és pihenj, amennyit csak lehet!

Ezen felül pedig igen, igény szerinti szoptatás. És ha ez 8-12, akkor annyi. Sőt, képzeld, nálunk a 3 havi ugrásnál nem egyszer napi 15-17 szopi is volt, mert nálunk az azt mgelőző tápszeres kiegészítés miatt is még kevesebb tej volt, mint kellett volna! Egynémely tanácsadótól pedig olvastam már 20-22-t is hasonló időszakban.

Szóval igen, nagyon durva és megterhelő olykor, de ez a leghatásosabb és legtermészetesebb mód. Nem lehetetlen megcsinálni, de sok türelem és kitartás, nameg némi szervezés kell hozzá. Most a cél szentesíti az eszközt.

2011. márc. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%
még elfelejtettem: persze, mivel akkoriban szinte mindig szopiztattam, úgy éreztem alig van tejem, a sz.sztárjk alatt pedig még a babám is sírt, hiába tettem mellre ugyebár. Kell hozzá egy kis idő, amíg egymásra hangolódtok, ezek lehetnek napok, hetek is. Van amikor beáll, aztán borul az egész, és kell megoint néhány ilyen nap... de épp ez a lényege, hogy alkalmazkodj a babád igényeihez. Ilyenkor teljesen normális a gyakori szoptatás, volt olyan, hogy napi 20-at számoltam össze. De elmondhatom, hogy még ma is anyatejes (persze eszik már "mindent", és nem kér percenként, sőt!) De ezt már írtam az előbb. Kitartás!
2011. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves válaszolóim!

Már egy hete csináljuk ezt a "projektet", ezért vártam már volna valami eredményt, de még mindig sokszor látom kínlódónak szegény kicsimet, és ezért sem rajongok az egészért. Meg igazából én nemigazán látom ebben a "ráhangolódás-" és "bensőség-dolgot" (nem vagyok elég jó anya, az biztos), hanem kínlódás minden nap, úgyszólván. -- rossz látni, hogy mindig éhesen ébred a pici, mindig görbíti le a száját, pedig ilyenek régebben nemigen voltak. És mostanság valahogy érzékenyebb is szegénykém. De elszántam magam, hogy kitartok, ameddig lehet.

Azt elhiszem, hogy sok pihenésre van szükség, és azért igyekszem is, úgyhogy remélem ezzel nincs baj (éjjeli szopik sosem voltak jellemzőek). Az amúgy logikus, hogy házimunkát nem végzek, mert enni alig jut időm, és hát most a tej miatt az evés az egyik legfontosabb, de főzni sincs időm. Sajna egyedül vagyok egész nap (férjem javarészt munkában) és nincs segítségem a családtól, mert ők messze élnek :(, úgyhogy lelkileg se felemelő a helyzet

2011. márc. 27. 22:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!