Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mélyhűtóben hány napig gyűjthe...

Mélyhűtóben hány napig gyűjthetem, önthetem egymásra az anyatejet 1 tégelybe?

Figyelt kérdés
Naponta kb. 80-90 ml anytejem marad, de sajnálom ezért megvenni a drága zacskókat. Vettem a gyógyszertárban tégelyt, de az meg túl nagy. Kiváncsi lennék, hogy meddig tehetem bele (mélyhűtőben tárolva ezalatt) a kis adagokat.
2011. ápr. 1. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehányig! A már megfagyott tejre nem szabad frisset önteni, mert így a legfelső réteg kissé megolvad, ezzel megszakad a fagyasztási folyamat, könnyen elszaprodhatnak benne a bacik. Eleve kisebb mennyiségeket érdemes egyben fagyasztani, mert nem tudhatod, hogy mennyit kell majd egyszerre kivenni. A főzelék hígításához ugye kisebb mennyiség is elég, ha meg több kell, akkor egyszerre több adagot veszel majd ki.
2011. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

ha egy réteg megfagyott tegyél rá egy vékony nejlont és arra öntsd a következőt aztán ha kiengedsz belőle csak a nejlonnál kell eltörni a tejhengert.


v. zacskóba is öntheted és megcsomózod. ez talán jobb megoldás.

2011. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egynapit gyűjthetsz HŰTŐBEN, utána fagyaszd és kezd az új poharat!
2011. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

külön kell lehűteni, vagy lefagyasztani. ha már egy hőmérsékletűek, akkor teheted össze!


én úgy csináltam, hogy 1 db Aventes pohárban lefagyasztottam, majd a megfaygott korongot kiráztam, és betettem egy hűtő zacsiba. arra ráírtam a hónapot. 1 hónapig 1 zacsiba tettem a tejet. így tudtam, melyiket kezdjem elhasználni. hozzátápláláskor nagyon jól jöttek a kis 20-30ml-es darbkák is.

2011. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!