Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyakorlott szoptatós anyukák!...

Gyakorlott szoptatós anyukák! Összeszednétek nekem a lehető legrészletesebben, hogy mit szabad enni-inni szoptatás alatt és mit nem?

Figyelt kérdés

Gyümölcsök-zöldségek is érdekelnének!

És pl tényleg nem szabad rostos gyümölcsléket inni (őszibarack)

Na és a rántott hússal mi van?

Buta kérdések lehet,de én még nagyon kezdő vagyok!


2011. ápr. 5. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bármit ehetsz szoptatás alatt.

Neked kell kitapasztalni hogy mi zavarja a babádat és mi nem.

Ha úgy látod hogy bármitől jobban fáj a pocija azt hanyagolod utána.


Van olyan baba aki a tejtermékekre érzékeny, van aki a puffasztó (káposzta karalábé, bab), van aki a gyümölcsös dolgokra)


Nincs általános szabály.

2011. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia,rostos üditőket tényleg nem ajánlatos inni,csak a szűrtet(alma,szőlő)! Nem ajánlatos semmit enni,ami fúj(káposzta,hüvelyesek,úgy tudom kukoricát sem)

Viszont sztem a rántott hússal nincs gond!!

2011. ápr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Én csak a baba 6. hetéig tartottam be, a puffasztó zöldségek kerülését! Utána mindent ettem mindennel, hála isten jó emésztésű gyrekeim vannak, tudtak(nak) pukizni, büfizni.

Még most is szoptatok, lányom 16 hónapos.

2011. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 5. 12:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Én csak a babot, kelkáposztát kerültem, az ilyen nagyon puffasztó dolgokat. A rántott hús tiltásáról még nem is hallottam.
2011. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket találtam neten:


Amit kerülni kell:

* “K-betűsek”: kelbimbó, kelkáposzta, karfiol, karalábé, stb.

* Száraz hüvelyesek: bab, borsó, lencse, sárgaborsó, stb.

* Hagyma: Ez egyben általános hashajtó hatással is bír a kicsire, módjával fogyasztva székrekedésre kiváló lehet, ha a baba ilyen problémával küzd.

* Cseresznye, esetleg sárgadinnye, is rossz hatással lehet az arra érzékeny csecsemőkre.

* Citrusfélék: narancs, citrom, grapefruit, stb. Hashajtó hatása is van, ha érzékeny rá a babánk nézzük meg mindig a gyümölcslevek dobozát, szinte minden vegyes gyümölcsös lében (pl. multivitaminos italok) van valami citrusféle

* Tejtermelést serkentő szerek: Főleg a laktoherb-bel és az UU-val érdemes vigyázni.

* Tej: Ebből maximum napi fél liter iható, ám ha kisbabánk szűnni nem akaró hasfájással küzd, átzokogja az éjszakákat, gyanakodhatunk laktóz-intoleranciára is.

* Tojás: Allergiát válthat ki, ezért kell ügyelni rá.

* Aprómagvasok: eper, szeder, málna, ribizli stb. Ezeknek igen komoly allergizáló hatásuk lehet, óvakodjunk.

[link]


Sokan írják, hogy nem kell kerülni semmiféle élelmiszert, és lehet, hogy így is van, de pl. az én kislányom annyira hasfájós volt, hogy én már nem mertem szinte semmit sem megenni, nehogy gondot okozzon...

De kísérletezni kell, nem egyformák a babák, így nem lehet tudni melyik, mire érzékeny, ha egyáltalán érzékeny.

2011. ápr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Kedves utolsó,köszönöm a részletességet!

2011. ápr. 5. 12:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kislányom 7 hetes és nagyon hasfájós. Én sem merek már szinte semmit sem enni. Én inkább leírom, hogy mit eszem, mert azt könnyebb felsorolni...


Eszem:

- sovány húsok, kizárólag kevés olívaolajon sütve/párolva, abszolút fűszermentesen, leheletnyi sóval

- tészta, rizs, krumpli, tarhonya, szintén vízben főzve, nem sütve,nem fűszerezve

- gyümölcsből csak alma

- zöldségekből csak padlizsán, cukkini, sárgarépa, tök

- kenyérfélék bármilyen, teljes kiörlésűt nem lehet mert a baba gyomra a rostokat nem tudja még megemészteni

- vajat nem, margarinból keveset

- virsli, sovány felvágottak (paprikás, fűszeres szalámikat kerülni kell)


Inni:

- szénsavmentes víz

- alkoholmentes sör

- szűrt almalé


Hát ennyi eszem. Már kezdek belezakkanni, de muszáj, mert csak ez az egy segít a hasfájós babámnak, semmilyen gyógyszer nem hatott.


Persze szedek mellette vitamint, kálciumot, mert szinte semmilyen zöldség/gyümölcs/tejtermék nem fogyasztható.

2011. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mindent szabad, csak van amit mértékkel (pl.hetente 1x). ilyen a kelképoszta, karalbé, káposzta...


a gyümölcslével azért vigyázz, mert túl édes, hízlalhat. de napi 1 pohárral nincs baj.


nálunk a tej és a csoki fogyasztásom nem tetszett a babusnak... nem ehettem, ihattam ezeket.

2011. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!

Kedves 7 hetes baba anyukája!Nagyon hasonlít az étrendünk :)

2011. ápr. 5. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!