Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondja mindenki azt,...

Miért mondja mindenki azt, hogy Algopyrint lehet szedni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Ma olvastam a betegtájékoztatót és az van bele írva,hogy ha szoptatás alatt szedi valaki,akkor 48óráig nem szoptathat utána.

Szóval???


2009. márc. 1. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a kórházban már a szülés utáni napon ezt adták. A császárosoknak meg cataflamot! Én itthon egyiket sem mertem volna bevenni.Ja! És annyit adtak belőle, amennyit csak kértél! Fogalmam sincs ott miért lehetett, talán ez volt nekik a legegyszerűbb.
2009. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is Algopyrint kaptam a kórházban fájdalomcsillapítóként, sőt a mellgyulladáskor is ezt írta fel az orvosom lázcsillapításra. Mondta hogy lehet szedni napi 3-at. 3 hónapos baba anyukája
2009. márc. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfigyeled szinte mindegyik gyógyszeren az van h terhesség v szoptatás alatt tilos. Ez azért van így mert ha 1% esély is van rá h valakinél gondot okoz akkor a gyógyszergyártó cég le legyen fedve, ne legyen ő a hibás a hiányos tájékoztatás miatt. De az orvosok pontosan tisztában vannak ezeknek pl az Algopiryn összetételével, élettani hatásaival és ezért adják nyugodtan. El sem tudom képzelni h kórházban, orvosok olyan orvosságot adnának mindenkinek ami káros, meg aztán tele lenne vele a sajtó, Fókusz, Aktív ha lett volna már ebből probléma. Czeizel Endre cikkétolvastam amiben azt írta h a magyar forgalomban lévő mintegy 4000 gyógyszerből csak 80 bizonyítottan káros a magzatra/babára, holot mindegyik betegtájékoztatójában ez szerepel többnyire.
2009. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó;és nekem is be kellett vennem egy panadolt-de az érem másik oldala;mindig olvassuk el a beteg tájékoztatót.
2009. márc. 2. 06:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én császáros voltam, és a kórházban, a műtét után ezt kaptam fájdalomcsillapítónak...és elhiheted, hogy ott, akkor nem egyből az jutott eszembe, hogy elolvassam a betegtájékoztatót, hanem az, hogy hasson, de gyorsan. És amint megkaptam a babámat, egyből szoptattam...és senki sem mondta, hogy az algopyrin miatt nem lehetne...

2009. márc. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mellgyulladásom miatt nekem is kellett 1-et bevenni, mert lázam lett, de félve mertem lenyelni:( Nem lett belőle gond!


7 hetes kislány anyucija

2009. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
szoptatok én is! Ez lemaradt
2009. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is Algót kaptam a kórházban. Nemrég belázasodtam, és a gyógyszertárban mondtam hogy szoptatok. Azt mondták hogy Panadolt és Nurofent nem lehet! Igaz hogy receptköteles, de azért mert szoptatok adtak anélkül Algót, mert csak ezt lehet. Gyógyszerésszel beszéltem, Ő már csak tudja!
2009. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én szoptatok, és Rubophent szedek, ha fáj vmi

pl most vettem be, mert fáj a fejem

2009. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oké,most már elhiszem,ha ennyien mondják és biztosan nem árt....

csak valahogy zavaró,hogy mondani mondják,írni meg nem merik leírni a tájékoztatóba.Kellemes és gyógyszermentes napokat :-)

2009. márc. 2. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!