Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejszaporító fejést egy nap...

Tejszaporító fejést egy nap hányszor kell csinálni, s mennyi ideig (hét, hónapra gondolok), hogy bőven legyen tejem?

Figyelt kérdés

Van mikor nem teljesen elég a babámnak, amennyi tejem van, s a hátsó tejet van, hogy lusta kiszívni. Ez okból is érdekelne, s mostanában nem nagyon tudok szopi után fejni. Van hogy csak 10-20 ml jön ki, s jó lenne néha, ha elmennék itthonról, hogy apa meg tudja etetni. Olyan téren értem, hogy járok pajzsmiriggyel a kórházba, s elég sokat kell ott várnom, nem mindig érek haza időben, a babát sugárzásveszély miatt nem engedik, hogy vigyük. Így olyankor itthon marad. Vagy pl. most mennék a piacra 1-2 dolgot venni, de nagyon messze van, s a fiamat oda nem akarjuk vinni, így marad apával. 1 óra az út oda, s nem biztos hogy időben megjárnám. Ilyen alkalmakra kellene.

Nekem kezdetektől fogva nem durran be nagyon a mellem, de mindig volt mit ennie a babámnak. S akkor is csináljam, ha nem jön semmi? Ha 10-20ml után leáll, s nem nagyon termelődik tej? A semmit is szoktátok fejni?


2011. ápr. 12. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szopi után is fejj, meg rá 1 óra múlva kb.

A lényeg, hogy fejjél pluszban, mint amennyit szopizik, hogy az agyad úgy vegye, mintha nem lenne elég a tej.

Mondják ezt a szaporító fejést, hogy 7-7, 5-5, 3-3, 1-1 percig felváltva fejjél, nekem ez nem jött be.

Ami tuti, hogy éjjel több tej termelődik, én olyankor fejtem a pluszt, ha kellett.

Amúgy mindenkinél változó, hogy mennyi idő múlva áll rá a cici a megnövekedett mennyiségre, nekem kb. 5-7 nap, addig folyamatosan kell pluszba fejjek. Neked lehet 1-2 nap, de utána is érdemes pár napig folytatni, hogy stabil legyen.

2011. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, még várok. Mindenképp szopi után akarok fejni. Ma úgy csináltam a fél4-es szopi után, hogy kétszer felváltva csináltam ezt a 7-7-5-5-3-3-1-1 fejést, s így 40 ml-t sikerült lefejnem. Szopi után egy órával nem szeretnék, mivel van hogy 1 órahosszát szopizik a babám a hisztijével együtt, s a kezdetektől számolom a 3 órát, ami azt jelentette most hogy fél6 körük fejeztem be a fejést, s fél7kor már etetés volt. Amúgy meg ha egyszer csináltam volna, még a 20 ml is alig lett volna meg.
2011. ápr. 12. 19:39
 3/14 A kérdező kommentje:
S ezt minden szopi után csináltat vagy elég egy nap 1-2-szer. Este talán lefekvés előtt csinálnám, de hajnalban pl. örülök, ha megbírom szopiztatni a kicsit. A cumizavar is úgy alakult ki nála, hogy elrontottuk azzal, hajnalban fáradtak voltunk, s amit reggel lefejtem, hajnalban odaadtuk neki. Mi úgy hajnal 1-től előbb sosem fekszünk le, szerencsére a kicsi 22kor legkésőbb alszik, s nagyon ritka ha 22 körül még kér enni, aztán meg majd 2-4 között kell fel. Este lefekvéskor gondoltam, ha nem vagyok fáradt s napszakból egyet beiktatok. Mindig ugyan abban az időben kell vagy változhat is? Az a gondom, hogy apóssal élünk, s nem nagyon alkalmazkodik hozzánk, s olyan ritkán jutok a konyhához, s tudom tőle a dolgomat csinálni, hogy van, az etetések is néha csúsznak egy kicsit. Így gondoltam arra, egy nap 1-2 alkalommal csinálom pár napig. Ez elég szerinted?
2011. ápr. 12. 19:45
 4/14 anonim ***** válasza:

Aha, biztos, hogy ez is segíteni fog. Legalábbis remélem, és kívánom Neked.

Én is épp fejek most, itt a gép előtt.:-DDD

Igen sajnos cumizavar nálunk is akad...:-(


Minden jót!

2011. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem írtam, hogy szerintem nem baj, ha nem mindig u.abban az időpontban csinálod, csak csináld.


Mondjuk az még az igazsághoz tartozik, hogy Én csinálom, mint a fene, és akkor is max. plusz tejem 2-3 dl van...még ha megszakadok akkor is. Ez a max amit az Én szervezetem termelni tud, tehát ne várj csodát azért...

Bár biztos van akinek nagyon beindítja...


szió

2011. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Hát remélem sikerül, s Neked is sok türelmet s kitartást hozzá. Hátha Neked is szerencsét lesz, s idővel majd csak beindul. Nekem is kétszer egymás után kellett csinálnom, hogy 4 dl összejöjjön. De szünet nélkül. Most este megint fejtem, épp most fejeztem be. Igaz 21:20-kor volt etetés, szóval eltelhetett 1-másfél óra, mert szopi után még lefürödtem, s vacsiztam. S most épphogy 4 dl sikerült fejnem. Bár a szaporító fejés után még kicsit próbálkoztam, de így sem lett meg teljesen a 4 dl.
2011. ápr. 13. 00:00
 7/14 anonim ***** válasza:

Figyuszka!!! Hát 4dl szopi után 1-2 órával az fantasztikus!!! Még a végén irigy leszek...:-)

És uténa a hajnali szopinál volt elég tejed?

Ha Neked ennyi lejön, akkor tuti hatnékony lesz a fejés!

2011. ápr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hajnalban elég volt szopinál. 4-kor kért enni, így addigra termelődött szerencsére. Most 7:30-kor kérte a következő szopit (mindig úgy szoktam, hogy hajnalban egyszer kér, aztán legközelebbi ébredésekor szopi van, s onnantól számolom a 3 órákat). Akkor viszont kevesebb lehetett, de mivel hisztizett mellen, sehogy sem tudtam lenyugtatni, így egy idő után megpróbáltam fejni. Rögtön szopi után. Most viszont csak 10 ml jött ki. Hát nem tudom, de hátha beindul.

Neked amúgy hány hetes a babát? S te rögtön szopi után fejsz? Mennyit sikerül így össze gyűjtened?

S Te lefagyasztod? Én most azt próbálom, hogy lefagyasztom, bár nem tudom össze lehet-e önteni s úgy betenni a fagyóba, de így külön-külön lefagyasztva nagyon hamar betelik a hely. Nagyon kicsi a fagyasztó rész, s após is használja.

2011. ápr. 13. 10:05
 9/14 anonim ***** válasza:

most 4 deci vagy 40 milli jön le 1 órával szopi után?

a 4 deci az brutál...

2011. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szió! első vagyok.

Én nem fagyasztom, mert büdi mikor kiolvasztod, állítólag ez normális, de nekem nincs hozzá gusztusom. Meg nekem nagyon ritka, hogy annyi lejöjjön, hogy ne fogyjon el, még van hogy kell táppal is pótolnom.


Szopi utáni fejésnél a 10 ml normális, sőt, jó, mert azt jelzi, hogy mindent kiszívott.

Ha nem sír, akkor hagyd hogy szopizzon akkor is, ha már nincs a melledbe tej, mert maga az inger szaporít.


Nekem már 7 hós a kislányom, és sajnos hónapok óta nem akar szopni, úgyhogy én mostmár csak fejve tudom neki adni, erre írtam, hogy a cumizavar nálunk is van...

De mikor még szopott, akkor majdnem mind után fejtem, mert nagyon kevés tejem volt, napi 3-4 dl. Így elkezdtem a fejést, ami felvitte napi 6-7dl-re, viszont mivel üvegből adtam neki, közbejött a cumizavar...

Nagyon fárasztó, nem tudok sehová elmenni, mert mire odaérek vhová, már fejnem kéne. Vigyázz, nehogy Te is így járj, amikor tudod, pohárból add a lefejtet!!!


Ha napi 6-nál kevesebbszer fejek, 2-3 nap után elkezd apadni...szóval én nagyon megszenvedek ezért a kis tejcsiért, de megfogadtam, hogy 1 éves koráig anyatejet kap, és ehhez próbálom tartani magam. Így melózok vele, ez van.


Még azt akartam mondani, hogy írtad, hogy eltenni szeretnél arra, ha nem vagy otthon. A szopi utáni fejésekből nem fog akkora mennyiség összegyűlni, az csak a serkentésre jó.

Ja, és igen, a semmit is szoktam fejni, mert majd meglátod, egy idő múlva(nekem kb. 10 perc), újra jön egy 10-20ml. De utána már abbahagyom. Összesen kb.25-40 percig szoktam fejni.

Ha ilyen van, hogy tudod, hogy menned kell, akkor előtte pár napig az esti fejésedet tedd el a mélyhűtőbe. Ha tényleg 4 deci lejön, az simán elég 2 etetésre, addigra meg hazaérsz.

De azért legyen otthon táp is mindig, ha akármi történik út közben, akkor azért a párod tudjon neki adni enni, ha nincs tej.

2011. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!