Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kizárólag anyatejes Babák...

Kizárólag anyatejes Babák Anyukái! 1 vagy 2 mellből szoptattok egy alkalommal? Hány hós babánál hány gramm tej van egy cicitekben?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 17:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Nekem 2 hós a babuci, a jobb mellemben csak 60-70 szokott lenni, amit kiszív, a balban akár 12 is. Ezért, ha ballal kezdek elég egy cici, de, ha jobbal , akkor ét kell tennem a babát.
2009. márc. 2. 17:08
 2/10 A kérdező kommentje:
át :)
2009. márc. 2. 17:08
 3/10 A kérdező kommentje:
szétszórt vagyok. A balban 120-at akartam írni
2009. márc. 2. 17:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem szoktam méricskélni. Előbb mindig azt adtam oda, amelyikből utólag evett és ha kiköpte, akkor odaadtam a másikat is. Ha éhes volt még evett, ha nem, akkor nem evett. Aztán következő alkalommal az utóbbit adtam először. Nekem sem egyforma a két mellem, a jobb másfélszer akkora mint a bal, de a balból pl. volt, hogy szopcsi közben, mikor a kisfiam szétnézett (már 6 hós), akkor spriccelt a tej, a nagyobbikból meg soha. Eddig általában elég volt 1 cici neki, de volt fejlődési ugrása néhány hetesen, amikor mind a kettő kellett. A múlt héten is volt, hogy pár napig, minden szopcsinál, mindkettőből ennie kellett. Ha beáll a tejtermelésed (kereslet-kínálat), akkor neked is elég lesz egy ciciből etetned. Amiatt meg ne aggódj, hogy az egyikben több tej van mint a másikban, sok embernek van így!



Boldog babázást!

2009. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se méregetem, de csak a bal tetszik neki már az elejétől fogva. A jobb ciciből csak reggel meg este kap, hogy azért ki legyen ürítve. A másikban meg van annyi, hogy jóllakik belőle egész nap. 5,5 hónapos, csak anyatejes.
2009. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyjából egyforma, az elején mértem. Reggel kb. 250 ml van egy ciciben, nap közben 150 körül. Nálunk 1 cici elég szokott lenni. A mellem szülés előtt 75 B-s volt, most 90 C-s, habár állítják, hogy a méret nem számít.

De ha úgy látod, hogy nem lakott jól, nyugodtan tedd át a másikra, van ilyen. Még mindig jobb, mintha nem tudnád szoptatni.

2009. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én szinte a kezdetektől két mellből szoptatok, mert az elején az egyik mellbimbóm berepedt, és 2-3 napig ebből csak fejtem, és nagyon megcsappant benne a tejcsi mennyisége! De holnapután 9 hónapos a babám, és még mindig az anyatej a fő elesége! Kínáld meg miután az egyiket kiürítette, ha éhes még, eszik a másikból is! Én sohasem méregettem, hogy mennyit evett a babám, csak azt, hogy hízik e rendesen, ezt hetente egyszer! Vidám, nyugodt, mosolygós, kiegyensúlyozott, szépen fejlődik, így nem lehet baj, nem lehet éhes!

2009. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
én az elejétől egyből szoptatok, nem mértem így nem tudok erre neked válaszolni, persze nálunk is van hogy több kell neki ilyenkor adok a másikból is, és a köv etetést azzal kezdem amelyikből előtte evett
2009. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én mindkét mellből fejek minden alkalommal (nem akar szopni a babám így mindig lefejem neki a tejet). Reggel kb. 300 ml van, napközben 150-160 ml. Este az utolsó fejésnél van kevesebb akkor csak kb. 100 ml. 3 hónapos baba anyukája
2009. márc. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 3. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!