Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9 napos kisbabámnak mennyi...

9 napos kisbabámnak mennyi anyatejet adjak? Nem szopoztathatom, mert kisebesedett a mellem. Ma már 100ml is evett. Félek, hogy ez sok egy kicsit.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 01:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adjal neki, amennyit elfogad. Nem tudod tuletetni, mar az elso naptol nem. Ha nem keri mar, ugyis kikopi, nyugodtan etesd!
2009. márc. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ilyen pici baba nem fogja túlenni magát. A védőnőknél szokott lenni ilyen kis táblázat szerűség, hogy mi az átlagos, de szerintem ez csak arra jó, hogy az ember idegeskedjen, ha valamiben eltér a baba a "szokásostól". Amúgy, saját tapasztalat: használj bimbóvédőt, és hamarosan rendbejön a mellbimbód, nekem a kórházban ajánlották a Garmastan krémet és a Neogranormon krémet felváltva. Az első pár napon még így is csillagokat láttam, de hamarosan enyhült és azért az az igazi, ha szopizik a baba. Rendesen megdolgozik a tejecskéért, és közelebb is van hozzád, nyugodtabban is eszik. Ha már begyógyult a seb és nem fáj a szoptatás, fokozatosan el lehet hagyni a bimbóvédőt és nem lesz semmi gond.

Gratulálok a picikédhez, jó egészséget, örömteli növekedést! :)

2009. márc. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Próbáltad esetleg a bimbóvédőt? Csak hogy ne kelljen elvenni tőle a cicit... Jobb mindkettőtöknek.

Amúgy pedig annyit adj neki, amennyit elfogad. Anyatejes babát - akármit mond a védőnő - nem lehet túletetni. Igaza van az előttem szólónak, a táblázatok arra jók, hogy idegeskedjen az anyuka. A babáktól éppúgy nem várható el, hogy egyformán egyenek, mint tőled, hogy ugyanakkor és ugyanannyit egyél, mint mondjuk a szomszéd...

Add neki, ha kéri, igény szerint!

2009. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Ha sebes a sebes a melled használj nyugodtan bimbóvédőt. Nekem a védőnő ajánlotta és a 2 hetes kisfiam azzal eszik. Így könnyebb mindkettőnknek. Ne ijedj meg a bimbóvédő méretén, a kicsik ügyesen szopiznak vele.Az, hogy mennyi a sok evés náluk nem lehet tudni, de túletetni nem tudod, amikor elég volt neki kicsúszik a melled a szájából.

2009. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!