Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 és félhetes kisbabám egész...

2 és félhetes kisbabám egész nap a cicin lógna. Ha cumit adok neki, akkor valóban megzavarja a szopizásban?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi leginkább.
2009. márc. 3. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem hagyományosan alakult a dolog: császárral szültem, csak másnap tehettem először mellre, majd bekerült az intenzívre, és két hét után mehettünk haza. Addig kórházi cumisüvegből etették. Ehhez képest több, mint hat hónapja szoptatom, háromféle cumisüvegből iszik, és kétfajta cumija van. Tehát abszolút gyerekfüggő a cumizavar. Én úgy gondolom, a sima cumi elég kis eséllyel zavarhatja meg, ha fogékony rá egyáltalán, mert abból nem jön semmi. Inkább az szokott gondot okozni, ha cumisüvegből is kap enni, de az nálatok nem játszik. nyugodtan próbáld ki, a cumizás ilyen pici korban olyan alapvető reflex, h' a babák álmukban, cumi nélkül is csinálják.
2009. márc. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Az én kisfiam is ezt csinálta, az első hetekben szinte állandóan cicin volt. Nem evett mindig, gyakran csak cumizott rajta. Én alapvetően nem akartam cumiztatni, de végül mégis kipróbáltuk, a fiam nagy ívben köpte ki. Ha most kezdeném, már meg sem próbálnám. Szépen fokozatosan csökkentek a cicin eltöltött idők, de én azóta is igény szerint szoptatom. Már kb. 2-3 hónapos volt, amikor hiába adtam cicit, nem kérte, csak ha éhes volt. Most 6 hónapos, még mindig szopik, nem szokott rá az ujjszopásra és cumi azóta sem volt a szájában. Szerintem kitartás, türelem és a tied is le fog szokni az állandó cicizésről.


Boldog babázást!

2009. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is szopik! 2 hetes volt mikor adtunk neki cumit mert állandóan a cicimen akart lógni.Nagyon megnyugodott tőle! Azóta is szopik kb. 3 óránként.Akkor kiköpi a cumit és jelez hogy ő éhes!Amúgy már 4 hónapos és most mindent a szájába tesz igy szinte csak éjszakára kell neki a cumi.Szerintem nyugodtan megpróbálhatod! Minden jót!
2009. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is cumizik. Eleinte ő is állandóan cicin lógott volna, de mivel van 3 nagyobb testvére, így nem tehettem meg, hogy egész nap csak szoptatok. Így maradt a cumi. Most 6 hónapos, nincs állandóan a szájában a cumi, mert az állandóan foglalt. Most kezdi felfedezni a világot:)) A cumi nem zavarta meg a szopásban, 6 hónapja kizárólag szopik:)
2009. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is van cumink, nem zavarodott meg tőle a gyerek, bár mostanában már nem cumizik annyit, mint korábban. 4 hónapos.

Egyébként a koraszülötteknek kifejezetten szokták adni a cumit a kórházban, h erősödjenek, és jobban tudjanak szopni, amikor kikerülnek az osztályról. Ha tényleg összezavarodnának ettől a gyerekek, akkor egyetlen koraszülött sem tudna szopni.

Bár ettől függetlenül lehet olyan baba, akit megzavar, de szerintem ez már nem annyira jellemző, mint régen. Most már egészen jó cumikat találnak ki, olyanokat, amik hasonlítanak az anyamellre, és nem deformálják el a fogakat sem.

2009. márc. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtt nekem is mindenki mondta, hogy jaj, csak cumit e, mert cumizavar lesz. Hazavittük a kórházból, a gyerek egész álló nap ordított, semmivel nem lehetett megnyugtatni. Akkor volt csend, ha szopott, na de egész nap tán mégsem lehet mellen. Amikor anyukám beállított, egyből kérdezte, hogy miért nem próbálom meg a cumit. Mondtam, hogy ezt nem ajánlják, mert nem fog szopni. Mondta, hogy ennél nagyobb baromságot nem hallott még, ezer éve adnak cumit a gyerekeknek. Vettünk egyet, és teljesen jól elvolt vele. De csak kb. 6 hetes koráig, azóta nem kell. úgyhogy szerintem nyugodtan próbáld ki.
2009. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!