Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! , Nemrég szült Anyukák,...

SOS! , Nemrég szült Anyukák, tejbelövéses fájdalom?

Figyelt kérdés
4 napja szültem meg a kisfiam, ma reggelre mindkét mellem dupla akkora, mint előtte mellekre ébredtem. Próbáltam már a szülést követő napokba cicire tenni a Babát, de nem nagyon tetszik neki, tejem sem volt, max egy-két csepp előtej. Mostanra a fájdalom óriási, majd szétdurrannak a melleim, forróak is. A Baba továbbra sem szopizik, próbáltam fejni géppel, de milliliternek sem mondható mennyiség csöpög. Masszírozgattam, de nagyon fáj, próbáltam langyos víz alatt is. Járt már így valaki, esetleg valaki, valamilyen tanács? Nagyon szeretném szoptatni a Babámat!!!!
2011. ápr. 30. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát sajnos azt kell mondjam neked, hogy nincs más megoldás. Kézzel próbálj mindenféleképpen fejni. Ez kíméletesebb. Legalábis nekem az volt.

Muszály lefejned, mert ha nem üríted ki, akkor begyullad.

Én sírva fejtem kézzel, de mindent a gyerekért + nekem ödémás volt a bimbóudvar is, azt még nehezebb megfogni, vagy a gyereknek bekapni. 5 hetes a babám, gyönyörűen cicizik. De mondom mégegyszer, hogy sírva fejtem le a tejet + óránként cicire tettem a babát. Már a kózházban kezdtem fejni, ott az előtejen kívül nem sok volt, de itthon szépen beindult. Volt mellgyulladásom is, fél napig, mert estére a babám kiürítette a cicim, így elmúlt a fájdalom.

Állj neki a fejésnek azonnal. Ne várj tovább, szedd össze az erőd, tudom, hogy nagyon fáj.

Kitartás!!!

2011. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbld meg kézzel lefejni, mellszívóra nekem sem indult be a tejem.


Pont így jártam. A nagyon bedurrant melleim nem fértek bele a szájába, ráadásul a mellbimbóm is befelé forduló. Fejtem, kicsit lelohadt, még úgy sem kellett neki, végül bimbóvédőt kezdtem használni. Lassan 4 hónapos és még mindig kizárólag szoptatom. Sokan ellenzik a védőt, de hála Istennek, nekünk bevált és cumizavaros sem lett tőle.


A fejés azért is fontos, nehogy begyulladjon a melled a tejpangás miatt, mert akkor végképp nem tudsz szoptatni. Esetleg próbáld meg védővel egy alkalommal, hogy kiscsit lelohadjon, ha a fejés kézzel sem megy, hátha akkor könnyebb lesz neki!

2011. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére nem volt ilyen gondom, de lehet,hogyha a babád nem szopizott, akkor bennmaradt a tej és ettől begyulladt. Nekünk a kórházba (Győr) azt mondták a szülészeten, hogy ilyen esetben menjünk vissza és ott ők segítenek és megindítják, de fájdalomra készüljünk, de legalább túl leszünk rajta. Ha sehogy sem sikerül egy próbát megér. Jobbulást!
2011. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én még a kórházba jártam így,és a nővér segített kézzel és mellszívóval lefejni.nagyon fájt,mert tele volt csomóval. ha nem sikerül otthon megoldanod,jobban jársz ha a kórházba kérsz segítséget.
2011. ápr. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jujj, szegény!!! 3 hónapja szültem, pont ugyanigy jártam, már sirtam, úgy fájt és lázam is lett. Védőnőmet felhivtam, ő tanácsolta, és bevált: lábosban forralj vizet, tegyél bele textilpelust, a nagyon forró pelussal masszirozgasd a melleidet, nem baj, ha nagyon fáj!! Folyamatosan, 20 perceket, nyomkodd igy szét a csomókat. Majd próbálj megint fejni, ha cseppek jönnek ki, az is jó, +babádat szoptasd, nekem is annyira kőkemény volt, hogy nem tudta bekapni a bimbómat, de nem baj, erőltesd!! Utána én is bimbóvédővel szoptattam, és azóta is, és bevált! Az előző műveleteket csináltam 24 órán keresztül-kifulladásig- éjszakára kenjél zsirt, vagy vmi zsiros krémet a 2 melledre, tegyél rá textilpelust szétvágva 1 rétegben, majd nejlont, hogy dunsztban legyen, és arra a melltartót. Éjjel 3 óránként forró masszir, fejés, szoptatás, dunszt! Nagyon fárasztó, de ne add fel!! Ha bármi van, irj! Sok sikert!
2011. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors tanácsokat! Este forró ronggyal masszír, és fájdalmas fejés, kb másfél órán keresztül. Aztán meleg tussal cici-áztatás még egy órán át, majd megint fejés. Hát nem volt valami kellemes, de ma reggelre bírtam fejni vagy 15 ml tejcsit. Kezdetnek gondolom nem rossz. :). Holnap irány a bolt, beszerzek egy bimbókiemelőt, mert a cici reggel sem kellett Babának. De nem adom fel!

Még egyszer köszi Lányok, és Boldog Anyák napját!! :)

2011. máj. 1. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!