Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7és fél hónapos kislányom még...

7és fél hónapos kislányom még 5x 6x szopizik és sokszor órákig, ez normális?

Figyelt kérdés
Mindig is sokszor evett, 4és fél hónaposan kezdtem hébe hóba a gyümi kóstoltatását majd 5hósan normális ütemben, mert 9x szopizott egy nap és úgy tünt sosem elég. Most 7és fél hós és szinte még egy szopit se sikerült kiváltanom. Most 5x 6x-i tejcsi a menü, plusz tízóraira gyümölcs keksszel, v tejpép, ebédre főzelék, és néha délután egy kis gyümölcs. De nagyon ritkán eszik meg bármiből is egy teljes adagot, és azt is csak küzdelem árán. A zöldségeket meg a husit is inkább csak "ivólének" issza meg. Szopizni viszont van hogy egy óráig is szopizik. Így szinte egész nap evés van...mit csinálok rosszul? Ráadásul mindentől fáj a hasa. Volt valakinek hasonló tapasztalara?
2009. márc. 9. 16:24
 1/6 juditzita ***** válasza:
51%

Biztos hogy mindig szopni akar??

Nem álmos, vagy csak babusgatásra vágyik?

Esetleg a foga???

Lehet, hogy a sűrű szopitól( etetéstől) fáj a hasa.

Mi 6 hósak vagyunk. Napi 5 szopi + 1 főzelék.

Délután nasinak gyümölcs :)

2009. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hú, ezzel vigyázni kell:) szerintem nem mindig szopizni akar mikor sirdogál, ha éhes lenne nem cicizne egy órát, hanem kiszivná ami kell és kész. Nyel is végig az egy óra alatt vagy csak anyacici a cumija?:)szerintem csak cumózik. Fájhat a poci a túl sok tejcitől is. Próbáld meg 3-4 óránként jóllakatni meri igy mindig eszik egy keveset de nem eleget, mert nemigazán éhes sosem. Ha eleget evett és nemsokkal utána cicizni akar próbálkozz cumival vagy egy kis vizzel vagy teával, hátha.
2009. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából nincsen aggódnivalód. A kicsiknek egy éves korukig teljesen normális ha a fő táplálékuk az anyatej, és emeltt csak kóstolgatnak. Az hogy a sok szopitól fáj a hasa egy nagy marhaság! A sokféle más ennivaló viszont okozhat gondot és éjszakai nyugtalanságot.

7-8 hónapos korban megjelenik a babáknál egy kötődési fázis amikor a korábbiaknál sokkal jobban ragaszkodnak az anyukájukhoz. És az anyuka, meg a cicizés biztonságot megnyugvást jelent a babának, ezért is szopizik ennyi idősen akár egy órát is.

Semmit sem csinálsz rosszul, csak annyi más ennivalóval kínáld amennyit szívesen elfogad és mindegy hogy mennyit eszik belőle.

Az én fiam 11 hónapos, mindenfélét megkóstól, ami ízlik neki abból többet is eszik, de még símán 2,5-3 óránként szopizik is. Gyönyörűen fejlődik, boldog kiegyensúlyozott baba.

2009. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Születése óta hasfájós a kislányom, és bármit is próbáltunk nem segített. A szilárd ételekkel csak rosszabb lett, hol túl kemény, hol túl híg a kaki, sok pukival..:(igazábol ezért nem alszik rendesen, és mivel nyűgös a cicinél talál vígaszt szerintem. Ez egy ördögi kör...cumit cumisüveget nem használunk, nem igényelte én meg nem eröltettem. Inni viszont iszik csőrös pohárból, "üres" kamilla teát vagy forralt lehűtött vizet. A hasija miatt nem alszik rendesen éjjel, ezért napközben próbálja bepótolni, viszont csak cicivel alszik el...:( Az egész napunk úgy néz ki hogy eszik, alszik, 35-45p játék eszik alszik...amúgy boldog okos baba, szép magas lányka :) a sok hami ellenére is vékonyka (párommal mindketten), és igen éhes amikor eszik, szinte kitépi a mellemet a ruhából, ha nem éhes csak játszik a cicivel és olyankor visszarakom játszani. Alvás közben is nyammog...:S
2009. márc. 9. 21:50
 5/6 A kérdező kommentje:
ja igen, 3-4 óránként eszik (éjjel max. 6-7 órát alszik jobb esetben, rosszabb napokon csak 4-5órát)viszont pl.: a főzi evés plusz cici az 1.5, 2órát is eltart.
2009. márc. 9. 21:54
 6/6 A kérdező kommentje:

és talán félreérthető voltam, 6x eszik egy nap, 2x 3x kap szilárd táplálékot is, de mellette még szopik is mert nem tudtam még kiváltani egy étkezést sem, és igazából ez a gond. A szilárd kajával eljátszik fél órát órát, majd fél órát órát szopizik és bealszik, mire felkel lassan jön a következő hami.

Még nem jön amúgy a fogacskája.

2009. márc. 9. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!