Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hónapos koráig kelt...

Hány hónapos koráig kelt babád éjjel szopizni? Hányszor szopizott? Hogyan szoktattad le róla?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapos korától 3 hónapos koráig nem kelt fel éjjel szopizni kislányom. Este 11 körül evett utoljára és másnap reggel 6 körül először. Aztán megkapta a rota vírus elleni oltást, azóta kétszer kelek hozzá, mondjuk most 8-9 körül már le tudom tenni aludni. Jelenleg 5,5 hónapos, ma kapta meg a második rota oltást. Kiváncsi vagyok mi lesz mostantól..
2011. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom tápszeres volt, mert sajnos nem tudtam szoptatni. 6 hetes koráig kelt fel éjszaka is enni, addig 2 x evett éjszaka! Nem kellett leszoktatni, mert nem ébredt fel, hogy éhes.

De egyébként azt hallottam, hogy úgy kell az éjszakai szopizásról leszoktatni, hogy ha felébred, akkor apa menjen hozzá és vizet adjon neki. Egy barátnőm így csinálta, azt mondta, hogy volt 1-2 éjszaka sírás, de utána már nem akart éjjel is szopizni!

2011. máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kislányom 1 hónapos koráig kétszer kelt. Utoljára este 10 felé szopizott, aztán ébredt éjjel 1-2 között, hajnalban úgy 5 körül, aztán reggel 8 felé "kelt fel". 1 hónapos korától úgy 10 hetes koráig pedig már csak egyszer kelt. Este 10 felé utolsó szopi szintén, aztán úgy hajnali 5-ig húzta (a korábbi első kelést kihagyta), evés+alvás, és szintén 8 felé "kelt fel" végleg. 10 hetes korától pedig este 9-10-től reggel 6-7-ig aludt már. Ezt továbbfejlesztette 3 hónapos korától. Este 9-10 között elaludt, és minimum reggel 9-ig aludt. Ekkor tértünk át egy normális napirendre, be tudtam vezetni, hogy délelőtt 11 felé elaludt egy órára, aztán délután 2-től legalább 3 órát aludt, így már kihúzta este 9-ig. :-)
2011. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, harmadik vagyok, azt elfelejtettem, hogy Én nem szoktattam le semmiről, mákom volt, tök magától váltott egyik napról a másikra minden esetben. Csak annyi volt benne a rossz, hogy nekem kellett 2-3 nap, mire átálltam. Mikor először hagyott ki éjszakai szopit, mire végre felkelt hajnalban, már ott toporogtam az ágya mellett, mert majd szétdurrantak a melleim. De pár nap alatt Én is átálltam.
2011. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Babám lassan 10 hós, de még mindig min. 3x kel szopizni, eléggé kimerít már. :(
2011. máj. 16. 17:22
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Az én kisfiam 8 hónapos és még 2-3x is felébred szopizni, nagyon szeretnék már átaludni egy éjszakát:((

Szerintem ha teljesen elhagyják a szopit, akkor fognak jobban aludni...

2011. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Az enyém pár nap múlva egy éves, de éjjel 2-3-4 alkalommal, de van hogy akár 10-szer is ébred ciciért.

Szerintem is akkor szokik majd le az éjszakai ébredésről, ha már majd nem fog szopizni. Egyelőre nem szándékozom semmit tenni ellene, majd akkor fogok foglalkozni a dologgal, ha összejön a kis tesó és elapad a tejem. Az átaludt éjszaka álom marad egyelőre... :)

2011. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

10 hós már elég nagy,ha gondolod még 1 éves koráig szoptathatod, aztán már el lehet választani, ha neked ez kellemetlen.

Meg éjszaka miért kér cicit? Éhes? Vagy csak simán hiszti van? Vacsorára eleget eszik?

Nekem az apukás megoldás tetszik.:) Egyébként meg ha nem éhség miatt van, akkor szépen bemész megsimogatod beszélsz hozzá, hogy aludni kell, anya is fáradt stb. Egy idő után megszokja.

2011. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
2 és fél éves koráig,2-3 alkalommal,de fogzáskor volt ,hogy 10 alkalommal is ébredt.Magától szokta le,miután minden foga kibújt.
2011. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Kisfiam 13 hónapos, eddig én is minden éjjel cicin altattam vissza. Pár napja este nyolctól 10-30 percenként ébredt, éjfélre már sajgott a mellem, ezért az egyik felébredése után nem szoptattam meg, hanem csak simogattam. Legnagyobb megdöbbenésemre sírás nélkül elaludt, és fel sem ébredt reggelig. Ezen felbátorodva azóta ha felébred, nem szoptatom meg, csak kiveszem, magamhoz ölelem, és ha megnyugodott, visszateszem. Ez nagyjából olyan 5-10 perc.

Szerintem nem baj, ha le szeretnéd róla szoktatni, de akkor adj neki tápláló vacsit (hogy biztos legyél abban, nem az éhség ébreszti), hozd magad nagyon nyugodt hangulatba, és ne hagyd egyedül sírni a szobájában. Fontos, hogy tudja, hogy attól, hogy cici nincs, anya még van. Én lefekvés előtt el szoktam neki mondani, hogy már nagy fiú, ezért nem lesz éjjel cici, nem tudom, érti-e.

Biztos minden baba más, de ilyen idős korban szerintem már könnyebb, mint gondolnád. Viszont az nagyon fontos, hogy tényleg akard, hiszen ehhez kitartás kell. Ha bizonytalan vagy, nyugodtan várj pár hónapot, ne mások véleménye miatt kezdj neki, akkor nem fog menni.

2011. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!