Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt hiszem kevés a tejem. A...

Azt hiszem kevés a tejem. A védőnő nagyon szoptatás párti, így ki írja fel a tápszert?

Figyelt kérdés

Hajnalban van tejem, folyik a mellemből, akkor megeszik a babám 60 grammot, majd még reggel is van tejem, akkor 70grammot eszik 2 mellből.

Délelőtti szopizáskor 2 ciciből megeszik 30-40 grammot, de azt hiszem kevés neki, mert sír a cicin, rángatja a mellbimbómat, s ha megnyomom, már nem jön semmi egyikből sem, s nem tud elaludni, sír, nyűgös, estére megint van valamennyi, úgy 50gramm két mellből, de kevés neki, mert alig tudom elaltani, éhes.

Védőnő annyira szoptatás párti, hogy semmit ne adjunk a babának, se vizet , se tejet, s olyan nincs hogy kevés a tejem, fejjek, s ha majd azt elő kell venni azt is pohárból adjuk ne cumisüvegből, de már nem bírok a babámmal, mert egész nap ölben van, nem tudom egy percre sem letenni, s sajnálom mert éhes, enne ő, csak nem jön neki .


2009. márc. 14. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a babád? Nem lehet még elkezdeni a hozzátáplálást?
2009. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A doktornő írja fel a tápszert, és ne aggódj emiatt!Negogy a védőnő miatt éhezzen már a babád!!!Nálunk ugyanez volt a helyzet, ahogy haza jöttünk a kórházból 4nap után derült ki, hogy azért sír ennyit a kislány mert éhes, és rögtön írt ki a doktornő tápszert!Olyan jó érzés volt tudni, hogy eszik a babám!Tápszer előtt mindig rátettem cicire, és utána kapott pótlást!Most 9hetesek vagyunk, és most járunk ott, hogy annyi tejem van amennyi neki kell, de lehetne még többet is :-( Ne add fel a szoptatást se, biztos be fog indulni, de ha nem,akkor sincs semmi, az a lényeg, hogy boldog, kiegyenesúlyozott babád legyen!!
2009. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, NEHOGY lenne
2009. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Két hetes múlt szerdán. Köszi a válaszokat.
2009. márc. 14. 18:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Tudom, mire gondolsz. Nekem sajnos nem indult be a tejem. Három hónapig próbálkoztam. Teával, homeopátiás bogyókkal, masszírozással, mellszívóval, mindennel. És sajnos a doktornő írhatja ki csak a tápszert. Minden hónapban, mikor a receptért megyek, látványosan érezteti velem mindenki, hogy milyen rossz anya vagyok én, hogy még szoptatni sem tudom a kisfiamat.
2009. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a dokival, mondd el a problémádat, hogy éhezik a gyereked!

Esetleg ird össze mikor mennyit eszik a babád, hogy lássa, odafigyelsz és méred mindig a babád. Ne add fel. Ha az ösztöneid azt súgják, akár másik dokihoz is átmehetsz. A védőnővel ne foglalkozz. Az én védőnőm is elvileg szoptatáspárti, de ahogy betöltötte az 1 évet, 2 htente mikor jön hallgatom hogy tavasszal el kell választani. Eddig meg körbenyalt feszt hogy milyen jó hogy ilyen sokáig szoptatok...szóval mondank ők mindent, le se sz.rd. :-)))) Kitartást és elszántságot neked!

2009. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Brendonban is lehet tápszert venni. Hipp márkáju hipoallergént vettem (2790 Ft). Rávan írva, hogy mennyit kell adni belőle különböző korú babáknak (0-1 hetesek is felvannak tüntetve rajta). Ezt a tápszert akkor vettem, mikor a kisfiam 1 hónapos volt, mert úgy gondoltam kevés a tejem. Mielőtt adtam volna a babának belőle, beszéltem a védőnővel, hogy adhatom-e a fiamnak, vagy inkább ne. A védőnő azt mondta, ha hízik heti 160-250 grammot, akkor elég neki a tejcsi, és hízik annyit, úgyhogy a mai napig nem bontottam fel. 3 hónapos baba anyukája.
2009. márc. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálom a doktornővel felíratni, de lehet ő sem különb a védőnőnél. Két hetes korára hízta vissza a baba a születési súlyát, s még így is azt mondják elég a tej. Ha nem írnak, váltok doktornőt!
2009. márc. 15. 14:17
 9/11 anonim ***** válasza:

3 hetes a babám, és sajnos én sem tudom mindig szoptatni, illetve kevés tej jön. A gyógyszertárban elmondtuk mi a problémánk és a Mildibé 1-et ajánlották. Igaz így egy kicsit drágább. Később beszéltünk a doktornővel, azt mondta jó választás, pontosan le van írva a dobozon az adagolás.

Most minden evéskor előbb mellre teszem, hogy valamennyi anyatejet egyen, és ha kevés csak akkor adok tápszert.

Két hetesen az én babám akkor aludt elégedetten, ha 60-80 ml-t evett. De ez változó.

Jó babázást.

2009. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
négy hónapos babám van,én is hasonló helyzetben vagyok.elég lelkileg is elviselni,hogy nem tudom a babát szoptatni,ezért nem is foglalkozom a védőnővel.egyszerűen felveszem a fapofát,és felíratom a doktornővel és kész.úgyis csak én tudom,én érzem,mi a jó a gyerekemnek.
2009. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!