Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Visszajön a tejem,...

Segítség! Visszajön a tejem, vagy el fog apadni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Influenzás lettem, három napig magas (39.6) lázzal szoptattam 4,5 hós kisfiam. Rengeteget izzadtam. A tejem nagyon csökkent és már reggelre sem telítődik, mint idáig. Napközbe is sír, mert jön a foga és a tej se döl. A mellem kiszáradt és sebes.
2011. máj. 27. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Te szegény!

Igyál nagyon sokat és tedd rengeteget mellre. A közti időben kend be a bimbódat anyatejjel vagy FLP-s ajakbalzsammal, az jót fog neki tenni.

2011. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

6 hetes volt a kisfiam, amikor egyik naprol a masikra szinte teljesen elapadt a tejem.

Nalam a korbeszoptatas (egesz nap nem csinalsz mast, csak a gyerek mellett fekszel es szoptatsz, amikor csak "rabukik") + homeopatia (ricinus + urtica) valt be.

+ fejtem, amikor aludt (ha csak 20 ml jott, akkor csak 20-at). Kb 3-4 nap alatt rendezodott a dolog, de meg kb 2 hetig fejtem utana. (25 honapig szoptattam vegul)

2011. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Mindaz, amit leírtál, normális, nem feltétlenül jelent se bajt, se apadást.

A lázad miatt érthető, hogy valamennyivel csökkent a tejed. Figyelj a folyadékbevitelre és a gyakori szopira.


Az, hogy már nem telítődsz reggelre sem és hogy nem jön olyan gyorsan a tej szopi közben, nemcsak a csökkent mennyiség miatt lehet, hanem egyszerűen azért is, mert mostmár így lesz ezután. Idővel általában megváltozik a tejtermelés/-leadás üteme, ereje stb., amihez hozzá kell szoknia a babának (és neked is), de ez eltart egy darabig. Légy türelmes és figyeld, hogyan jó a fiadnak, aztán aszerint változtass, ha szükséges.

(A (túl)telítődés, feszülés, keményedés a több TÁROLT tejmennyiség jele - de ez nincs direkt kapcsolatban a teljes tejmennyiséggel, ami szopi alatt kiürül. Sőt, ez inkább a túl sok tejet szokta jelezni, ami általában pont ellentétesen is hat, csökkenti a tejmennyiséget, mert nem gazdaságos többet termelni, mint amennyi kell. Ezért normális, ha idővel teljesen felpuhul a mell, azaz beáll a kereslet-kínálat. De ettől függetlenül továbbra is lesz/lehet elég tej, csak az már nem a szopik között tárolódik, hanem a szopi alatt termelődik meg aktuálisan.)


A fogzás pedig pláne megkavarhat mindent, ilyenkor elég drasztikusan tudnak szopizni. De pont ezért, megintcsak igény szerint érdemes szoptatnod, mert ez a legrugalmasabb módszer.


Jobbulást neked!

2011. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Remélem tudok még legalább 6 hónapig szopiztatni. Az első kisfiam nem sikerült szoptatnom, így a másodiknál kitartóbb vagyok:)
2011. máj. 28. 16:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Most megint visszajött a tejem. Eszem-iszom rendesen (sajnos a kilók is jönnek rám), de legalább van tejcsike.
2011. jún. 6. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!