Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Találok valahol olyan statiszt...

Találok valahol olyan statisztikát, hogy Magyarországon milyen az anyatejes és tápszeres babák aránya?

Figyelt kérdés

Az első 6 és első 12 hónapban?

köszönöm


2011. jún. 2. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
ksh oldalán körülnézhetsz. ez engem is érdekelne, de pl. a vegyes táplálás melyikbe számít?
2011. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Milyen arány lehet?

Én a kizárólagosan szoptatott babákra lennék kíváncsi.

Ha már hozzátáplált, de kizárólag anyatejet kap mellé, az is szerintem szoptatott baba.

Egészen addig, amíg nem kap tápszert, tejitalt, tejet.

2011. jún. 2. 16:14
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt találtam egy cikket, azt írja, hogy 58% kizárólag anyatejes. a maradékban van a csak tápszeres és a vegyes táplálású, azt nem tudom, hogy részletezi-e.

2011. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt is sok adatot közölnek

2011. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is találtam adatokat.

Hááát elég elkeserítő számok.


[link]

2011. jún. 2. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:

ez azért egy picit el van torzítva. a 98%ot úgy értik, hogy annyinak van valamennyi teje. de nagyon sokan küszködnek problémával (ahogy én is), de attól még meg vagyok győződve, hogy a maradék 42% 90%-a akar szoptatni. (én nem is ismerek olyan embert, aki szimplán nem akart volna szoptatni. viszont olyat, akinek kevés volt a teje, többet is.)

bár azért én is többre számítottam, mint 58%...

ugyanakkor azt is írja, hogy az arány fokozatosan növekszik és, hogy Mo Európai szinten még ezzel a kevéssel is az elsők közt jár.

Én szerettem volna anyatejet venni, (illetve több szoptató közeli ismerős is van, de nem merült föl, hogy adnának. illetve ilyet nem is kértem, de titkon nagyon vágytam rá, hogy fölajánlják) de erre meg nincs lehetőség. Amit leadnak, az elmegy a súlyos esetekre. Ösztönözni kéne minél több anyát, hogy adjon le. Illetve, ha úgy gondolják a szakemberek, hogy többen képesek lennének szoptatni, akkor a tanácsadást központilag meg kéne szervezni.

2011. jún. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!