Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újszülött (1-3 hetes) babátok...

Újszülött (1-3 hetes) babátok hányszor kel fel éjszaka enni?

Figyelt kérdés

És napközben milyen gyakran szopizik?

Egy szopi alkalmával és egy nap mennyit eszik?

Mennyi ideig tart egy szoptatás? És utána elalszik?

Mikor kéri megint a cicit?


2011. jún. 7. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Amikor ennyi idős volt, akkor éjjel 2-szer kelt szopizni. Este 10 körül aludt el, ébredt 1 körül és 4 körül. 1 hónapos koráig tudtam szoptatni. Napközben általában 2-2,5 óránként evett, mert nagyon kevés tejem volt. Általában kaja közben vagy után rögtön be is aludt. A szoptatások eleinte -mivel 2 mellből szoptattam- 2x20 percig tartottak. Aztán már ügyesebb lett, végzett 10-10 perc alatt. Mivel közben kapott tápszeres pótlást, szépen rászokott inkább a cumisüvegre, azért is apadt el az a kevés tejem is, ami volt.

Mennyiségre olyan 30-60 ml-ket szopott abban az időben.

2011. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

3-4 óránként kérte akkoriban mindkét lányom.

A többi kérdésedre:

-hogy mennyit esznek, sosem mértem.

-8-10x szopiztak egy nap, igény szerint.

-kezdetben nálunk 40 perc volt a leghosszabb szopi, kb. bár éjszaka nem tudom, mert volt, hogy elaludtam közben és másfél óra múlva ébredtem. :o)

2011. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

3 hetes a lányom.


Éjszaka általában kétszer kel,1 és 3 óra között,illetve 5-7 között.

Összesen szopzik kb.6-7 alkalommal (24 óra alatt)

Ritkán mérem mennyit eszik.Volt,hogy csak 30g-ot,de volt,hogy 120-at.

Időtartam:15-30 perc,de ha picit cumizik,akkor hagyom neki.

Mikor kéri?Ez is változó.Legszívesebben rajta csüngne mindig,de igyekszem csak akkor adni neki,mikor ténylegesen éhes.

2011. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ennyi idősen 3 óránként evett 90-100ml-t,napi 7-8-szor.

(tápszeres)

2011. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A lányom 3 hós koráig éjjel-nappal másfél óránként szopott, órát lehetett volna állítani hozzá.

mivel korababa volt, keveseket evett és de mert hamar elféradt ezért ez a kevés is kb 40 percig tartott neki...

utána 15-20 perc büfi és alvás a köv szopiig kb 30 percet :s

Ő szívesen komfortszopott is, és később cumis is lett.



A fiam eleinte 2.5, majd kb egyhós korától 3 óránként szopott, mindig rengeteget és gyorsan (az ajánlott mennyiségek dupláját!). És nagyon nagyra is nőtt.

Ő nem komfortszopizott, és cumis se lett.


Az éjszakákat a fiam kb 3 hós korától este 10-től reggel 4-is aludta végig, aztán kb 6 hósan meg este 8-tól szintén négykor szopott még egyet félálomban és aztán még aludt kb 6-7ig. De 9 hós korától elhagyta a hajnali szopit és onnantól reggel 5-kor indul a napunk!!!!

2011. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Az én fiam már egy hónapos és 9napos első baba. amikor hazamehettünk a kórházból csak egyszer kelt fel enni: este 8-9 körül elaludt és legközelebb már csak hajnal 4kor kelt fel enni, de lehet azért is mert alapból 4310 grammal született természetes úton.a második kérdésedre a választ nem tudom megmondani mert akkor még nem volt mérlegünk amivel tudtuk volna figyelni, de általában én 15-20 percig hagytam enni, etetések közben 5 percenként megbüfiztettem ha láttam hogy már alig bírja szuflával.. és olyankor kevesebbet is bukott.általában vagy a cicin vagy pár perc után el is aludt, de addig nem tud normálisan aludni míg nem büfizett, mert a bubi bántani fogja a pociját, legalábbis az enyémnél így van.Hiába alszik el a karomban, leteszem alszik kb. fél órát és sír vagy nyöszörög és amikor fel veszem akkor jön a büfi :)

Mostanában pedig 3-3,5 óránként kel magától ha éhes, először hajnal 1-fél kettő körül, aztán meg hajnal 4-5 körül..

Mivel elég nagy étvágya van, a bal cicimben több a tejem mint a jobban, 10-15 perc alatt simán befal 150ml-t. úgy olvastam vhol hogy ha egy baba 4kg feletti súllyal született akkor napi szinten 600-720 ml-t kell hogy megegyen, ami ez normálisnak számít, persze ez függ az etetések számától is,hogy hányszor rakod cicire.

2011. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

13:49-es vagyok..

Mára már elérte a 5720gr-os súlyát amit pucéran mértünk, és még csak 1 hónapos és 9napos :)

Ja és születésekor 58cm-t mértek :)

2011. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ilyen idősen 3 óránként evett szinte pontosan, és 20-30 grammot szopott+pótlás, összesen 60 grammot, néha többet néha kevesebbet, de átlagban 60at.

evés után visszaaludt.

kb. 3 hetesen lett hasfájós, akkor minden megváltozott.

2011. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 8. 17:55
 10/13 xStefix ***** válasza:
Nade milyen következtetést tudtál levonni a vlaszokból? :)
2011. jún. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!