Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt anyukák válaszolnát...

Tapasztalt anyukák válaszolnátok pár kérdésre? Vegyes, szoptatással kapcsolatos kérdések)

Figyelt kérdés

1.Szülés után mennyi idővel lett tejetek és mennyi ? Mennyit eszik egy átlagos újszülött??


2.Mit tehetnék annak érdekében hogy minél több és minél hamarabb legyen tejem?


2. A kifertőtlenített cumisüveget, mellszívót mibe tároltátok míg nem kellett? 38 hetes vagyok, most fertőtlenítettem ki őket és a szekrénybe tárolom aztán majd utolsó pillanatban fogom elcsomagolni a kórházi pakkba...így elég steril, tiszta marad?Vagy hogy csináljam szerintetek?



Köszönöm Mindenkinek előre is!


2011. jún. 14. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

1. Császárom volt, a 2. napon lett tejem.

2. Az én lányom átlagosan 20 milliket ivott még az elején.

3. A cumisüvegeket és a mellszívót akkor főztem ki, amikor elkezdtük használni. Előtte nem. A kórházba be sem vittem ezeket, mert nem is nagyon lehetett ott használni, másrészt, ha pótlást kellett volna adni a babámnak, akkor azt kórházi cumisüvegből adták volna.

2011. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

1. Másnap már rendesen, volt tejem, nem is kevés! Az én lányom első nap alkalmanként 20-30ml szopizott, de másnap már 50-80ml.

2. Ne parázz, élvezd, hogy kezedben a babád, egyél rendesen, és igyál bőségesen(nekem a rostos gyümölcslevek jöttek be, nem kellet semmi "csodaszer")

3. Elég steril így nem kell mást tenned.


Könnyű szülést, és nagyon sok boldogságot kívánok!!

2011. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szülés utáni 3. napon, de akkor is úgy, hogy másfél napig 2 óránként stimuláltam a szívóval. :( Sajnos ilyen típus vagyok. De ez nagyon változó, én pl. nem tudtam hamar mellre tenni a picit, mert elvitték vizsgálatokra fertőzés gyanú miatt.

Minél hamarabb, és később minél gyakrabban tedd mellre a babád. Ha azért aggódsz, mert nincs előtejed, nyugodj meg, sok nőnek nincs, mégis sikeresen tudnak akár fél, 1 évig is szoptatni. Ha beindult, sok folyadék, stresszmentesség, ill. vannak külön teák is erre, ha nagyon szükség lenne rá.

Fertőtlenítéssel kapcsolatban nagyon megoszlanak a vélemények, én minden nap egyszer sterilizáltam a szívót, minden használat után alaposan elmostam forró vízzel, darabokra szedve. Valaki minden szívás után. Első használat előtt mindenképp sterilizálj szerintem, így mindegy, hol tárolod.

2011. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

1. Császárom volt, másnap reggel volt tejem! Az első 3 napban 20-30 evett, utána 80-100 ml! De nem minden evésnél, a maxot írtam!

2. Gyakran szoptasd, amikor csak igényi, a legtöbbet a babád fogja tudni tenni annak érdekében, hogy sok tejed legyen!

3. Én steril zacsiba tároltam őket fertőtlenítés után!


Gondolom nemsokára szülsz! Sok boldogságot, egészséget, és könnyű szülést kívánok!


7 hós szopis baba anyukája

2011. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem igazából soha nem indult be a tejem. Habár rengeteg elötejem volt, mert folyt mindig, a szülés után még 3 nappal egyetlen egy csepp sem jött. àllandóan cicin volt és a korháznak szuper mellszívója is volt, de semmit nem tudtunk kicsikarni belöle.

elsö 1-2 napban 5-20 ml-között eszik egy baba kb 2-4 óránként. 3-7 napos korig max 50 ml-t eszik. na nekem a kislányom napi 3x evett (közben aludt) és 4-ik napon lenyomott 100ml-t. de nem hányta vissza így benne maradt.

kb 2 hetes kortól esznek 100 ml-t 6x egy nap, de ez csak egy átlag, lehet kicsit többet fog, de lehet fele ennyit sem.


a tejszaporítás egyetlen módja hogy 2 óránként cicin van akkor is ha laszik, kelteni, és semmit nem adni neki vagy is ha üvöt akkor üvölt. én ezt nem bírtam, mert még egy csepp sem jött, nem hagytam üvöteni és kaptunk tápszert a korházban.


mikor elindultam haza 4-ik napon kicsit beindult a tejem, de kb fél óra szoptatás után is még totál éhes volt a gyerek és a mellszívó is csak 10 ml-t tudott leszívni, nagy masszirozással. ezt csináltam 2 hónapig.


én a cumisüvegeket nem vittem a korházba mi mindent kaptunk, cumitól a mellszívóig mindent.

mikor haza jöttem, kaptunk egyszerhasználatos késsz tápszert (csak korházak kapnak ilyet), amin volt cumi fej eleve, így elsö nap azt kapott. aztán fertötlenítettem mindent, mert 10 perc alatt elég kifözni.

miután tudatosult hogy ezer homeos bogyó, krém és minden kutyafülétöl nem lesz tejem, vettem egy Avent fertötleitö gépet, amibe vizet öntöttem és magától elfertötlenítette a dolgokat (kifözte), ezt napi 1x tettem meg, amúgy elmostam és a cumis dolgoknak külön egy csepegtetöt tettem a mosogató mellé.


ha korházba kellenek ilyenek akkor mivel tuti elsö 2 napban nem kell mutasd meg a férjednek, ha kell hol van és mielött beviszi dobja bele forrásban lévö ízben egy 5 percre és már steril is.

2011. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

1. a szülés után kb. 36 óra után volt annyi tejem, hogy jól lakott a picim vele. szülés után kb. 24 óra múlva már nagyon éhes volt, tejem meg nem volt, én adtam neki cukros vizet, az eltelítette a pociját addig is.

egy napos baba 1-2 korttyal is jól lakik, nagyon pici a gyomruk.

3-4 naposan evett az enyém 20milit


2. sokszor tedd mellre, és bízz magadban, ne görcsölj rá, és ne adj tápszert. az én fiam sokat sírt, állandóan cicin akart lenni, míg rájöttem, attól, hogy túl sokat eszik, és már attól fájt a pocija.


3. tisztának tiszta marad, sterilnek nem.

én nem vittem a kórházba cumit, mellszívót, két gyereknél sem kellett, amit tennék, ha már nagyon vinni akarnék, és a kérdésedre válaszolva:

-apa hozná be, újra kifertőtlenítve( úgysem sos kell az, ha mégis úgy érzed, tuti kibírod, amíg odaér)

-vennék egy mikrós sterilizálót, és abban vinném be a cuccokat, és azt ott is tudod használni. legalábbis nálunk volt a kórházban a folyosón egy mikró-

2011. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

én is császáros voltam,és a 3.napon volt tejem.előszőr 20-30-akat szopott,a 2.héttől 50-60-kat.


Az alkati kérdés,hogy kinek mennyi teje van,de sokan esküsznek a szoptatós teákra. és elvileg sok folyadékot kell inni.


én is csak a dobozába raktam vissza a mellszívót..-mert nekem sem volt erre semmi ötletem

2011. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

1. császár, 4 nap után lett tejem, 10 ml-vel indultunk, de 1 hónap alatt 30 ml lett belőle. viszont az állandó fejés ellenére folyamatosan tápszerkiegészítés is volt, mert nem volt elég tejem.

2. Laktoherb (1/2 liter/nap), sok folyadék, fejés és nyugi. Semmiképp ne kezdj el azon idegeskedni, lesz-e vagy nem lesz elég tejed. Ha nem lesz, akkor kiegészíted tápszerrel és kész. Ha rendszeresen szoptatsz és fejsz, akkor te megtetted a magadét, a többi a természet dolga. Bár az anyatej a legjobb, a tápszer se az ördögtől való, az a fontos, hogy a gyerek nem legyen éhes, boldog és kiegyensúlyozott legyen, ne hagyd, hogy lelkiismeret furdalást keltsenek benned.

3. én nem vittem mellszívót a kórházba, itthon fertőtlenítés után egy külön szekrénykében tároltam, fél év után pedig már egyáltalán nem fertőtlenítettem neki külön, forró vízben elmostam.

2011. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

szia!

1.szüléskor már volt előtejem. az igazi, nagy mennyiség hazaérkezéskor lett (a védőnő is ezt mondta, hogy álétalában ahogy hazaér az ember, belövel a tej.)

az én lányom kb.50g-ot evett egyszerre, de ez nagyon változó. nem is érdemes mindig mérni! csak mondjuk hetente 1x.

2. minél természetesebben zajlik a szülés és minél több kontaktus van a babád és közted, annál könnyebben indul meg a tejtermelés. szülés után kérd hogy tegyék a hasadra (ha maguktól nem tennék). bőr-bőrrel érintkezzen. kórházban minél több időt töltsetek együtt. sokat fektesd a hasadra.

3.fertőtlenítés után letakarva kell tartani, úgy nem porosodik.

boldog várakozást!


ezeket érdemes elolvasni (szerintem)

[link]

[link]

[link]

2011. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Spontán induló hüvelyi szülés utám 4. napon lett tejem (pedig addig napi 15-20 órát cicin volt). Hogy mennyit evett az elején nem tudom, mert az első héten még nem mértük.
2011. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!