Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Káros a gyerek egészségére,...

Káros a gyerek egészségére, ha egyáltalán nem kap anyatejet, csak tápot?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem.
2011. jún. 15. 17:38
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
Nem
2011. jún. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
Nem, nagyon sokan vannak, akik alapból meg sem próbálnak szoptatni, eleve tápszert adnak.
2011. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
29%
Igen! Pótolhatatlan immunanyagokat, bélrendszert védő összetevőket, élő immunsejteket nem kap meg, nem kapja meg az ingert az állkapcsa-arcizomzata a későbbi megfelelő beszédfejlődéshez, nem kapja meg a testkontaktust ami számára létszükséglet (az ölben fél kézzel cumisüveget tolok az arcába nem ugyanaz!!!) tehát igen, aki nem szoptat, az elhanyagol!
2011. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

Hm, akkor jó:) Viszont nem értem, hogy ha így van, akkor sokan miért csinálnak olyan nagy ügyet a szoptatásból, értem ezalatt annak elviselését, ha már alig bírnak élni a fájdalom miatt...Értem, hogy a legjobbat akarják a gyereknek, de a gyereknek nem egy fájdalomtól síró anya a legjobb. Arról nem is beszélve, hogyan érezném magam felnőttként, ha megtudnám, hogy anyám ennyire szenvedett miattam. Hát nem az jutna eszembe, hogy jaj, de a legjobbat akarta nekem...

Mindegy, csak elmélkedés volt, nem kérek reagálást, mert tudom, mi lenne itt abból:)

Köszi a válaszokat.

2011. jún. 15. 17:45
 5/54 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne ilyen durván utolsó. Mindkét fiam tápszeres. Nem volt tejem, ami mennyivel egyszerűbb lett volna minden helyzetben. Semmi sterilizálás, készítgetés, mosogatás...Hidd el nem elhanyagolás kérdése. Ja és egyik problémája se lett egyiknek se a felsoroltakból.
2011. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

17:44 - köszönöm a választ, a magyarázatot, de az utolsó pár szavad miatt egy pár ember konkrétan pszichológushoz tudna kerülni...gondolok azokra, akik bármi miatt nem tudnak szoptatni (pl. nincs tejük egyszerűen, vagy eltörik mondjuk a kulcscsontjuk, vagy bordájuk, vagy olyan csont, ami akadályozza a szoptatást...). Szóval azért óvatosan az ilyen ítéletekkel.


Egyébként amiatt tartom furának azt, hogy kifejezetten káros az anyatej hiánya, mert pl. árvaházakban nem hiszem, hogy kapnak anyatejet.

2011. jún. 15. 17:49
 7/54 A kérdező kommentje:
17:47 - tehát semmi anyatejet nem kaptak a gyerekek, más anyától származó lefejt tejet sem? Orvosok mondtak valamit arról, hogy esetleg káros lehet az anyatej hiánya?
2011. jún. 15. 17:51
 8/54 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem az utolsó hozzászólót. Aki nem szoptat, az elhanyagol? Akkor rengeteg az elhanyagolt gyerek! És aki nem tud, mert nincs teje? Az már egyenesen veszélyezteti a gyerekét? Hányan nőttek fel tápszeren? Semmi, de semmi bajuk. Férjemnek sincs semmi baja például, ő tápszeres volt az elejétől, hónapokig inkubátorban is volt, semmi beszéd/kommuikációs/szülőkhöz kötődéses, sem semmiylen zavara nincs és nem is volt. Én most is szoptatok, van elég sok tejem, de sosem mondanám azt, hogy aki nem szoptat, az elhanyagolja a gyerekét. Miért, mit kellene csinálnia?Az üres mellet tömködni a gyerek szájába? Egy idő után éhen halna a gyerek.
2011. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Tényleg, az esetek elképzelése közben eszembe sem jutott (én ugyanis sokaktól eltérően ítélkezés előtt/helyet elképzelem a lehetséges indokokat...), hogy sok gyerek inkubátorba kerül, mert koraszülött, vagy beteg...

Azt hiszem, ezentúl nehéz lesz elhinnem, hogy az anyatej hiánya káros...És a káros szó alatt nem azt értem, hogy esetleg allergiás lesz, vagy betegesebb (utóbbira biztos, hogy nem garancia a szoptatás, mármint az ellenkezőjére, hogy nem lesz annyira beteges egy szoptatott gyerek).

2011. jún. 15. 17:56
 10/54 anonim ***** válasza:
Nem kaptak más anyától lefejt tejet sem, mert speciális tápszer kellett neki, hisz tejallergiások lettek, már a HA-s tápszert sem bírták. Az egyik 1 éves koráig nem volt beteg a másik 2 éves koráig egy náthája volt.Pedig ők aztán nem búra alatt élnek.
2011. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!