Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kiváltsam-e a szopizást...

Kiváltsam-e a szopizást tápszerre 11 hós babámnál?

Figyelt kérdés

Reggel és este szopizik még kisfiam, de egyre ritkábban, illetve már alig. Elutasítja 2-3 perc után a cicit. Esténként már csak elalváshoz "használja"

Ez kb 1,5 - 2 hete tart.

Előtte volt, hogy 35-40 percig is szopizott, viszont fél óra múlva már sírt, hogy éhes. Az tuti, hogy már nem tápláló a tejem.

Váltsak?


2011. júl. 16. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

természetesen igen.

ha már láthatóan csak cumizik és nem eszik, akkor biztos tápszert adnék neki. valószínűleg már tejed sincs.

2011. júl. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Kivalthatod. Ha jollakik este, akkor jobban alszik, masnap pedig kiegyensulyozottabb.

A babam 8 honapos koraba kerultunk ugyanebbe a helyzetbe, nem bantam meg, hogy tapszeres lett.

2011. júl. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Az én kisfiam is ugyan így hagyta el a cicit 1 évesen,két hét alatt teljesen leszokott,utána én is tápszert adtam neki.Adjál neki nyugodtan.Ha leszokás után nem telítődik egyáltalán a cicid,akkor már alig volt tejed,azért sírdogált.

Üdv

2011. júl. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Az enyémek is ennyi idősen hagyták abba a szopit, de eszembe nem jutott tápozni őket. Normális ételből ennyi idősen már simán megesznek annyit ami elég nekik, tejterméknek pedig ott a túró, sajt, joghurt, 1 éves kora után pedig a tej. Akkor minek a táp?
2011. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(fili)

Utolsóval teljesen egy véleményen vagyok.

Szinte már mindent ehet, felejtsd el a tápot.

És gratula, hogy eddig szoptattad.

2011. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Masodik vagyok!

Az enyem 10 honapos es mindent eszik, a minden alatt pedig tenyleg mindent ertek, de azert este es reggel tapszert kap, mert meg szuksege van ra, pedig azon felul naponta 5x kap rendes etelt.

2011. júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a gratulációt. Azért látom megosztó volt a kérdés. Én sem tudom eldönteni. Holnap felkeresem a gyerek orvost, megbeszélem vele, szerinte miért fontos a táp. Majd utána eldöntöm. Nem vagyok biztos benne, hogy kisfiam megenné-meginná. A tehéntejjel szívem szerint még várnék 1 éves kora utánra.
2011. júl. 18. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!