Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam le kislányom...

Hogy szoktassam le kislányom a cicizésről?

Figyelt kérdés
Szeptemberben oviba megy,és napi 4-5 alakalommal cicizik,persze aludni is csak azzal alszik el.Kérlek titeket segítsetek,minden JÓ ötletet ki próbálnék,mert már nekem is nagy nyűg.
2011. júl. 23. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Hát.. egy éves kor után kellett volna elválasztani. De ha már így alakult, akkor sztem elég sok ilyen jellegű kérdés van, ha a keresőbe beírod.
2011. júl. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Legjobb lenne, ha nem egyszerre vennéd el tőle, hanem azzal kezdenéd, ami talán nem annyira fontos neki. Pl. az alvás előttiek megmaradnak, a többit pedig beszünteted. Elmondhatod az igazat is: anyának már nem jó, fáj, kényelmetlen..

Esetleg úgy is lehet, hogy megszoptatod, de csak rövidebb ideig hagyod neki, közben mondod, hogy anyának nem jó, csak egy picit kapsz. Így fokozatosan tudod megvonni tőle, ami neked is jobb (könnyebb elkerülni a túltelítődést) és ő is fokozatosan szokik hozzá.

De ez nem minden gyerkőcnél válik be, lehet, hogy neki jobban beválna a hirtelen teljes elválasztás. Ezt viszont most nem kísérelném meg, hiszen pont most fogja kezdeni az óvodát. Legalább a szopi biztonságot,megnyugtatást nyújtó funkciója átsegíthetné a kezdeti "nehézségeken". Az óvodában az óvónőktől úgysem kéri.

2011. júl. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Szia,én is ezt kérdeztem nemrég.Minden gyerek más,de elmesélem,nekem hogy sikerült.az én lányom 2 éves múlt,és már annyira függő volt,hogy szinte fél óránként cicizett.Gondoltam egyet és 5 napja este,mondtam neki beteg a cici.Mindig cicin aludt el,éjjelente az vigasztalta,úgyhogy féltem milyen lesz.kb 40 percig sétálgatott a szobába sötétbe,néha sirdogált,szerinzem egy ekkora gyerek már megérti mi történik.Igaz a szívem szakadt meg,mert hozzám bújni sem akart,na ,gondoltam utál,én pityeregtem a takaró alatt.Aztán lefeküdt,és elaludt.Éjszaka négyszer hívott,mindig mondtam,hogy tudod,hogy beteg,nagyon pici sírás,és aludt.másnap nagyon fura volt,messziről méregetett,de ha kérte,elhárítottam,ami nagyon könnyen ment.mivel úgy felteltem,hogy folyt,és fájt is,fejtem picit,ő nézte,és tudta,hogy gyógyítom a cicit.aztán másnap hiba csúszott a gépezetbe,mert nem tudtam úgy leszedni,hogy jó legyen.Mondtam neki cicizzünk,nem akart,aztán valahogy mégis.Ez hajnalban volt,gyanítom nem emlékszik rá,félig aludt.A mellem azóta nem gyúlik fel,ő ugyanúgy imág,és ami hihetetlen nem kéri a cicit.Az éjszakákat átalusszuk,és boldogság van,Az igaz,hogy elmaradt a nappali alvás,de ezt annak tudom be,hogy éjszaka jól alszik.a fiam sem aludt ekkor már,igaz ő nem is cicizett.Mindig azt mondtam,nem tudom elképzelni,hogy alszik,ha nincs cici.Most már azt mondom,meg kell próbálni.Nekünk sikerült.Bár csak 5 napja,de úgy gondolom ez a gond kipipálva.Sok sikert.A lányod már akkora,hogy érteni fogja.
2011. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
előző vagyok.a mellem azóta nem gyűlik fel,és azóta is imád.félre nyomtam a betűket,bocs.
2011. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Hát, szerintem ő már elég nagy ahoz, hogy megértse neked ez nem jó. A barátnőm pont így volt, oviba ment a fia és cici függő volt, sehogy nem tudta leszoktatni. Volt egy nagyon rossz napja (a barátnőmnek) minden összejött, a kisfia kérte a cicit de annyira rossz volt, hogy a barátnőm elkezdett sírni, és a fia megkérdezte miért sír. Elmondta neki, hogy anyának nagyon fáj a cicije amikor szopizol. Többet nem kérte (nagyon jószívű kis lurkó)gondolom megsajnálta. Remélem nálatok nem lesz ilyen drasztikus!
2011. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Én is most szoktattam le 2 éves kislányomat.Először fokozatosan,napközben nem adtam már neki,csak elalvás előtt.

Aztán mondtam hogy kifogyott anya cicijéből a tejcsi,és sajnos már nem tudunk cicizni.(ez igaz is volt,valóban elfogyott (: )Aznap volt kb 1 perces nyafi,másnap már teljesen simán ment az altatás.Lefekszem mellé,elbabusgatom,10 perc alatt elalszik.Igazából szerintem nekem(nekünk) sokkal nehezebb volt az elválasztás mint,neki.Annyira féltem tőle,hogy bele sem mertem vágni,pedig nagyon egyszerűen ment szerencsére.

2011. júl. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat,a nappallal nálunk annyira nincs nagy baj,de az estétől nagyon félek...elég hisztis a kiscsaj.
2011. júl. 26. 19:30
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Én szoptattam volna 2.5 évesig ,de szopik mellett teherbe estem ,pedig féltem is talán nem sikerül mivel a fiam naponta többször és éjszaka 3-4szer biztos cicizett,nagyon imádta.Aztán 27 hónapos volt amikor dokinál kiderült hogy terhes vagyok és autóban meghallotta hogy apukával arról beszélgetünk ,hogy a doktor bácsi azt mondta nem szabad már cicizni,és így mindig mondogattam neki hogy mit mondott a dok bácsi,,és ő ,,cici nincs,,és így ment 2 hétig hogy nappal nem kapott csak reggel és este ,aztán 2 hétig már csak reggel és utána elkezdtem neki mesélgetni, hogy a cica elvitte a cicit és majd megkeressük mi azt a cicát a játszótéren,és kicsi fiam megértette ,pedig én már fel voltam nagyon készülve hogy nagyon nehéz lesz:)én nekem a szívem szokott meg, de hát ez van egyszer úgyis abba kellett hagyni:)és hamarosan megszületik a 2ik fiam(39 hetes vagyok)

Sok sikert nektek!

2011. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
19:43 vagyok,nálunk is az volt, hogy egyszer volt egy próbálkozásunk hogy leszoktatom és keservesen sírt éjszaka,ebből gondoltam ,hogy hűűű de nehéz lesz.
2011. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
100%

Én 40 hónapig szoptattam és hagytam a lányomat magától elválasztódni.

Bárhogy is döntesz, én azt javaslom neked, hogy amennyire lehet, próbálj azért igazodni őhozzá. Ennyi idősen már tényleg jól megértik, hogy mi a helyzet a tejcsivel/cicivel stb., de ha valamelyik ominózus (reggeli, esti) szopizáshoz még nagyon ragaszkodna, akkor azzal várj még egy kicsit, ha tudsz. Ne akard hirtelen abbahagyni (hacsak tényleg nem marad más lehetőség), mert ekkora gyerekkel már nem megy olyan gyorsan. Türelemmel sokkal könyebben megy. Oviig még van 1 hónap és elvileg azzal már semmi gond nem lesz, ha akkorra mondjuk még megmaradna az esti szopi. (Tapasztalat, hogy simán elhagyják a nappalit és délutáni alvás előttit, egyszerűen azért, mert te nem leszel ott vele. Szóval erre általában nem kell külön rákészülni.)

Elhiszem, hogy néha már elég belőle, én is voltam így néha, de én azt látom, hogy sokkal többet nyerünk, ha épp csak annyit változtatunk egyszerre, amennyi még pont belefér. Neked is és neki is.

Sok sikert!

2011. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!