Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha mindkét mellből szoptatom...

Ha mindkét mellből szoptatom a babámat, akkor a másodikként "használt" ciciben vajon lesz elegendő tej a következő szoptatásra?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert néha szinte egész nap a cicimen van, és bizonytalan vagyok, hogy elég termelődik e a következő etetésre. A pisis pelenka elég jele, hogy elég neki a tej?
2011. júl. 28. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


A tej folyamatosan termelődik,úgyhogy lesz elég.Ha megelégedett a babád,van sok pisis pelusa,akkor biztos elég neki.

2011. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem se lesz gond! Én is minden szoptatásnál mindkét cicit odaadtam, de úgy, hogy amivel befejezte, azzal kezdtem a következőt. Ez azért jó, mert így mindig ki lesz ürítve rendesen. A másodikat már nem mindig szokták teljesen lecsapolni, ha esetleg közben jól laknak, vagy elalszanak.
2011. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

attól lesz sok a tej, ha sokat van mellen a baba.

tehát nem kiissza, hanem szól, hogy többre van szükség, így többet fog termelni.

2011. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen elég lesz a tej, mert szoptatás közben indul meg a tejtermelés, minél többet szoptatsz, annál több tej lesz. Lesznek majd olyan napok (3-5 nap), mikor kevesebbnek tűnik, de ezek csak a növekedési fázis miatt, ilyenkor megnő a babád étvágya. A tejtermelődés pedig követni fogja ezt.

Én igény szerint szoptattam, plusz "üresre" fejtem minden szopizás után tejleadás miatt mindkét mellem, és volt, hogy a fejés befejezése után már egy óra múlva újra szoptattam. (és újra volt mit fejni is :) )

Sok pisis pelus és jó kedélyű baba a jele annak, hogy elég - és tápláló is - a tejed.

2011. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!